Daha Nice 40 Yıl Nefesin Yetsin! Düğümler Çözülmeyi Bekler…

0

“ Erkekler nasılsa yeni bir düzen kurup onun askerleri olurlar. Peygamberleri ve devrimleri sadece kadınlar ciddiye alırlar. Siz kendinize bakın da bu sefer de aldatılmayın. Dünya inancını kaybetti hanımlar. Dünyanın bir planı yok. Ama biz daha iyisini yapabiliriz. Kadınlar daha iyisini yapabilir.”
Bu cümleler “Düğümlere Üfleyen Kadınlar” adlı romandan alındı. Sanırım bu yaz tatilinde birçok kişinin okuma listesinde yer alan bir kitap. Benim başucumda çok zamandır sırasını bekliyordu. Okudum, pişman değilim…
“İnsanların yüzlerindeki izlerle ilgili soru sormazsanız nezaket gösterdiğinizi değil, yüzlerini görmediğinizi düşünürler.”
Ve bu gece Facebook’da çokça paylaşılan bir mesaj;

ece_temelkuran
“İnsanın içinde olacak… Böyle diyorlar ya, haklılar. İçinde olmadı mı olmuyor. Oldurulabilir belki de, kim uğraşacak! Plan şuydu: Dünyanın her yerinden en sevdiğim arkadaşlarımı çağıracaktım. Dev bir rakı sofrası kuracaktım. İçim rahat olacaktı. Huzurlu olacaktım. Tam bu gece bir bahçede, bi…”
Doğum günün kutlu olsun Ece Temelkuran. Daha Nice 40 Yıl Nefesin Yetsin! Düğümler Çözülmeyi Bekler… Hiç tanışmadık ama hınzır bir gülüşün olduğunu düşünüyorum.

“ Hanımlar okuyun lütfen.”

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın