Daha Çok AVM, Bekarlar Sokakta Yaşasın! Pazar Homurtuları…

0

Pazar günleri geleneksel tembellik günümüz. Kahvaltı geç yapılır, masada daha çok oyalanılır, hafta boyunca yüzüne pek bakılmayan gazeteler biraz şımartılır. Nitekim benim de şu saate kadar yaptığım bundan ibaret. Gazeteleri, eklerini sabrımın izin verdiği ölçüde okumaya çalıştım. Ama okuduğum her sayfada çıkardığım homurtular ev halkının duyma seviyesine zarar verdiğinden bu işi sessizce yapmaya karar verdim. Okuduğumda homurtu türevi sesleri çıkarmak zorunda kaldığım şeyler, belki sizin de gözünüze çarpmıştır…

Daha çok AVM!

Mesela ekonomi sayfalarında yer alan bir kaç haberde daha fazla alışveriş merkezi yapılacağı duyurulmuş.

avm

Büyük holdinglerden biri özellikle Lüleburgaz’da alışveriş merkezi ihtiyacı olduğunu fark etmiş ve bu eksikliği tamamlamak için kolları sıvamış. Türkiye’nin alışverişi merkezi çöplüğüne dönüştüğünü, bir çok yerde esnafın kirayı bile ödeyemediği ve kentlerin geleneksel dokusunu bozduğu konuşulurken, yenilerini yapma iştahının nereden geldiğini düşünürken homurdanmamak elde mi?

Bekarlar ya sokakta yaşayacak ya da evlenecek!

Bu benim fikrim değil. Artık yarı resmi bir politika haline gelmiş.Yine ekonomi sayfalarından bir haber… Konut sektörüne yeni bir şirket katılmış. Gözümüz aydın.

bekarlara ev yok

Her gün gazetelere sayfa sayfa ilan verip, televizyonlarda dakikalarca reklamlara rağmen elde kalanları pazarlayamayan inşaat sektörünün bu yeni üyesi yapacağı projelerde bekarlara ev yapmayacakmış. İnsanları yaşamlarını evli ya da bekar sürdürme kararlarını da müteahhitler veriyor artık.

 

Sigara ile mücadele açık alanlarda da sürecek! Peki ya hava kirliliği?

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sigaraya karşı yürütülen mücadelenin çok etkili olduğunu bunu şimdi de açık alanlarda yaygınlaştıracaklarını açıklamış. Parkalar, bahçeler ve plajlarla ilgili yeni düzenlemeler yoldaymış.

Turkiye'de sadece Çankırı'nın havası temiz

Buraya kadar diyecek sözüm yok da… Araştırmalar Türkiye’nin 41 ilinde hava kirliliği oranının limitlerin üzerinde çıktığını söylüyor. Mesela İstanbul Esenyurt’ta bir gün geçirildiğinde 1,5 paket sigara içmiş oluyormuşuz. Sadece Çankırı’nın nefes alınacak kent olarak kaldığı ülkede hava kirliliği ile ilgili ne yapılıyor çok merak ediyorum.

Ve günün bombası! Güneş kremleri kısırlık yapıyormuş…

Bu da bilim dünyasından bir haber.

Danimarkalı uzmanlar, güneş kremlerinde bulunan ve UV ışınlarına karşı koruyucu görev yapan maddenin sperm hücrelerine zarar vererek kısırlığa yol açtığını bulmuş…

Bu kadar aydınlanma bana yetti de arttı bile. Eminim doğanın anlatacak daha güzel haberleri vardır…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın