Çok İşimiz Var Çok…

0

Biz çocukken yıkanırken sabun kullanılırdı. Hayatımda ilk gördüğüm şampuan beyaz kapaklı mavi şişman gövdeli Blendax’dı. Sabunun o saçlarda bıraktığı “keskin” kokusunun yerine parfümü hissetmek nasıl da büyüleyiciydi.Sabunu köpürtmek için kullanmak zorunda kaldığımız kısıtlı sıcak suyun yarısıyla köpüklerle kendimizden geçerdik.

blendax

Niye anlatıyorum bunları biliyor musunuz? Eve gelen gazetenin magazin ekinde gördüğüm bir yazı beni 30 yıl önceye götürdü. Yazının konusu ayak bakımıydı. Malum yaz mevsimi geliyor. Kadın erkek fark etmiyor, herkeste bir zayıflama telaşı yaşanıyor. Yaza hazırlanmanın olmazsa olmazı vücudunuzun ince görünmesi. Ardından göz estetiğini bozan kıllarla savaş dönemi başlıyor. Çünkü hepimizin hayalinde moda dergilerinde görünen fotoshoplu resimlerdeki bedenlere sahip olmak yatıyor.

epilasyon

Neyse lafı dağıtmaya gerek yok. Malum yazıda ayak bakımı için uygulanması gereken yöntemler aktarılıyordu. İşte pedikür için ılık su kullanmak gerekiyor. Ölü derilerden kurtulmak için ponza taşı ile peeling arasında tercih yapmak lazımmış. Üstelik her gece yatağa girmeden önce tabanlara nemlendirici, tırnak diplerine de güçlendirici krem sürmeliymişiz.

ayak6

İş bununla kalsa iyi! Göz çevresindeki hassas cilt için özel kremler,kirpikleri güçlendirmeyi başaran losyonlar,saçları yıkama sürecinde şampuan, krem, maske ve kurutma aşaması için koruyucu ürünleri edinmek lazım.
Güneşle dolaylı temas olsa bile koruma faktörü yüksek kremleri eksik etmemek gerekirmiş. Tabii elleri ihmal etmemeyi de öğrenmek şart.
Modern dünyada bakımlı insan olmak için vücudun her birimi için günde en az 15 dakika ayırmak zorunluluğu var. Eğer bu yükümlülükleri yerine getirmeyecekseniz sınavı baştan yitirmiş sayılırsınız.Bir de kuru yağ konusu var. Her derde deva yağları unutmak olmaz.

krem9

Su içmek de yeni kurallara bağlanmış. Bir sürahi suyun içine limon,maydanoz ya da adı her neyse otlar koymazsanız zaten oyuna bir sıfır yenik başlamış olursunuz. Üstelik bu iksiri sabah gözünüzü açtığınız an içmezseniz tümüyle “ezik” sınıfına girersiniz.Tüm bu çabalar ne için? Eğer sağlıklı olmayı hedefliyorsanız sorun yok! Ama bunu sadece “herkes yapıyor” fikriyle yaşama geçiriyorsanız, “bir yerlere yetişmem lazım” diye yapıyorsanız bence sıkıntı var.

su12

Ne çok şampuan,krem,nemlendirici,maske var. Benim ilk tanıştığım şampuan beyaz kapaklı şişman mavi plastik gövdeli Blendaxdı. O zaman kokusuna tav olup tuzağa düşeceğimden habersizdim. Şimdi özgürlük hayallerimin ötesinde bir şehir…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın