Cinsellikte Enerji Olmalı…

0

Cinsellikten uzak tutan nedenler herkeste neredeyse ortak.Yaşanılan korkular,utanma, üzüntüler, sıkıntılar ve cinsellikle ilgili negatif düşünceler sorunları başlatıyor.
Cinsellikteki enerjiniz, partnerinizin enerjisiyle birleşince mutlu oluyorsunuz. Bahsettiğimiz; Yin dişi, Yang erkek enerjilerinin birleşmesi ve bütünleşmesi.
Cinsellikte soğukluk, yani “frijit” kavramını kadınlığınızı kabul ederek aşmalısınız. Cinsel bölgenizi uyaracak şekilde ilgilenmelisiniz; şık iç çamaşırları alarak, pelvik taban masajları yaptırarak, karnın altındaki kaslara elle baskı uygulayıp, baş parmağınızla bastırarak kaslarınızı rahatlatabilirsiniz.
Cinsel hayatta bedeninizden ya da kendinizden utanırsanız, kadınlığınızı hissedemediğiniz gibi zevk de alamazsınız. Cinsel hayatınızda yaşadığınız kötü bir tecrübe varsa bile unutup, arınmanız gerekiyor.Önemli olan kendinizi, vücudunuzu ve cinselliği sevmenizdir.

cinsellik2

Korku ise genellikle ilk birleşmeden kaynaklanır. Neden “tecrübesizim, başaramayacağım” yerine kendinizin mükemmel olduğunu ve partnerinizle güzel bir şey paylaşacağınızı düşünmeyesiniz? Korkmamak için sevgiye yönelmeli ve hislerinizi coşkuya dönüştürmelisiniz.
Geleceğe ait endişeli davranışlardan, hayata güvenmeyi öğrenerek kurtulabilirsiniz. Endişelerle yaşanan bir ilişkide, sürekli “ya beni üzerse” ya da “bırakırsa” gibi düşüncelerden sıyrılmalı ve anı yaşamalısınız. Yani endişelerinizi şimdiden çıkarıp, geleceğe bırakın.
Yin yani dişilik enerjiniz düşükse yoga yapabilirsiniz. Bu tür kadınlar kendilerine günlük hayatında hiçbir şey yapmadan duracağı zaman dilimi ayırmalıdır, çünkü yin enerjisi düşük olanlar çok konuşur, aktiftir, sürekli düşünür ve duramazlar.
Sağlıklı bir cinsel ilişki için öncelikle bedeninizi rahatlamalı ve teslim olmalısınız. Mahrem olarak bildiğiniz bölgeden enerji akımını sağlamak şart. Pelvik kaslar, cinsellikle ilgili problemlerin yaşandığı bölge olduğundan, buradaki kasların çalıştırılması gerekiyor. Ancak bu şekilde enerjinizi yatağınıza dağıtabilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın