Cilt Sorunlarına Çözüm Yolları

0

Cildimize iyi bakmak önemli, ama ne yapsak da dermatologların kapısını aşındırmaktan vazgeçemiyoruz. Özellikle sık yaşanan bazı sorunlardan kurtulmanın yollarını derledik.

Ellerin üzerinde oluşan küçük siyah ve kahve renkli, deriden kabarık lekeler rahatsız edici oluyor. Güneşin yaptığı bu lekeler üzerinde etkili olan “Q Anahtarlı Ndyag Lazer” yöntemi bir-iki seansta yeterli olabiliyor. Retinoik asitli topikal ürünler ile Fraksiyonel Lazer uygulaması da fayda sağlıyor.

el3

Selülit malum, azaltmak için faydalı dermokozmetik ürünlerin yapısında;  yağ parçalayıcı, anti-inflamatuar, dolaşımı güçlendiren ve kolajeni artıran kafein-papaya-guarana etkili ve toplardamar destekleyici olmalıdır. Selülit alanında çığır açan soya lesitini etkili bir madde olarak yerini aldı.

Özel tasarlanmış ultrasonografik ve radyofrekans yöntemler ile kaslar çalıştırılıp lenf drenajı sağlanıyor.

Kırışıklıklardan şikayetçiyseniz, botoks ve dolgudan çekiniyorsanız Focus Ultrasound ses dalgaları ile yapılan uygulamalar, iğnesiz vitamin enjeksiyonları ile radyofrekans uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

cilt33

Seboreik dermatit kepeğe sebep olan baş nedenlerden birisi, deride pullanma, kızarıklık ve sarı kabuk şeklinde görülüyor. Yağ bezlerinin yoğun olduğu burun kenarı ve kaş bölgelerinde de kepeklenmeye neden oluyor. Jöle,boya ve sprey gibi saç bakım ürünleri, saçın sık yıkanmaması, egzama ve sedef gibi rahatsızlıklar da kepek yapıyor. Kepeklenmenin tedavisinde selenyum sülfid, katran ve ketokonazol ile çinko pirityon içeren ürünler kullanılıyor.

Göz altı torbalarına hemoroid kremi kullanıldığını duymuşsunuzdur. Hemoroidin nedeni anal bölgedeki toplardamarlarda varis oluşmasıdır ve tedavisi bu damarlardaki genişlemenin giderilmesidir. Göz altı damarları da yorgunluk, bilgisayar ekranına uzun süre bakma veya uykusuzluk nedeniyle kan akımı yavaşlar ve damarlar belirginleşir. Göz altı damarların belirginleşmesinin  tedavisinde göz altı derisi ile uyumlu, dolaşımı hızlandırıcı etkili  kozmetik kremler kullanılmalıdır. Hemoroid kremleri göz çevresinde tahrişe neden olabilir. Gözaltı ışık dolgusu,fraksiyonel lazer ve mezoterapi yöntemleri de kullanılıyor.

gözaltı3

Genital bölgeyi jiletle tıraş etmeyi mecbur kalmadıkça yapmamalı, sivilcelenme ve kıl batması sorunlarına neden oluyor. Derideki tahriş cilt bariyerine zarar verip, enfeksiyon oluşmasına zemin hazırlıyor. Metabolik problemli ve kilolu kişilerde daha çok görülen enfeksiyon sivilcelenme şeklinde görülüyor. Lazer epilasyon yöntemi en doğru çözüm olur. Ayrıca pamuklu penye çamaşırlar, dar olmayan kıyafetler ve terlediğinde bu bölgenin kurulanması yöntemleri de fayda sağlıyor.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın