Cilt Bakım Ürünlerinin Etkisini Nasıl Maksimuma Çıkarabilirsiniz?

0

Doğru ürünleri kullanmak kadar, nasıl kullandığınızın da önemi var. Daha güçlü koruma, daha az kırışıklık ve cildin nem seviyesini ayarlamak için hangi yolu izlemelisiniz?

Güneş koruma kremini kullanmadan önce cilt altında bir güvenlik ağı oluşturmak gerekiyor. Çünkü bu kremi bazen yeteri kadar kullanamazsınız. Polifenol ve C vitamin içeren antioksidan özellikli bir serumu kullanarak cilde hasar veren UVA ve UVB ışınlarından korunabilirsiniz.

Serumun diğer bir özelliği cildi, kızıl ötesi ve görünür ışığın neden olduğu serbest radikallerden korumasıdır. Serumu sürdükten sonra bir dakika bekleyip güneş koruyucuyu üzerine sürün.

Nemlendirici serum kullanmadan once cildinize peeling uygulayın. Cilt yüzeyini ölü hücrelerden temizlemek için haftada sadece üç kere salisilik ve laktik asit karışımlı bir peeling kullanın.

Oluşan kızarıklığı yatıştırmak için de enflamasyonu azaltmak için cildin alt katmanlarına etki eden hyaluronik asit etkili bir serum sürün.

Cildiniz hassas ve kuru ise tahriş olmasını önlemek için retinolden once onarıcı, nemi hapseden ve seramid etkili bir losyonun tampon görevi görmesini sağlayın. Retinollü kremi bundan sonra sürün.

Karma ve yağlı cilde sahipseniz retinol kullanmadan önce cildi kurutmayan nazik bir temizleme jeli kullanın. Ardından ince yapılı retinollü bir krem sürün. Bu şekilde emilimi artırıp retinolün etkisini güçlendirmiş olursunuz.

Bu arada botoks yaptırdıktan sonra acısını hafifletmek için işlemden birkaç saat önce ve sonra yaklaşık 115 gram ananas yiyerek morluğa neden olan enflamasyonu azaltabilirsiniz.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın