Cildinize Uygun Doğru Peeling’i Nasıl Seçmelisiniz ?

0

Kozmetik ve dermo kozmetiklere bakarken ne alacağımızı şaşırıyoruz. Çok çeşit olduğu zaman da hangisinin bize uygun olduğunu anlamakta zorlanıyoruz.

Peeling ürünlerini doğru kullanarak sorunları çözmek gerekiyor. Peki hangi peeling size uygun ve nasıl seçmelisiniz;

Cilt donuk görünümde, akneli ve kırışıklıklar varsa; hafif peeling ile sorun çözülebilir. Az dozda laktik, glikolik,salisilik ve mandelik asit içeren peeling uygulanabilir. Ayda bir kez yüzeysel peeling yaptırarak cildinizin daha parlak ve aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz. İnce çizgi ve kırışıklıkların oluşumunu da önlemiş olursunuz.

Akne problemi olanlar iki hafta ara ile, 4-6 kez peeling kürü yaptırabilir.

peelingetkisi

Cildinizde güneş lekeleri, kırışıklıklar ve büyük gözenekler varsa; orta dereceli peeling yapılabilir. Hastaların cilt tipine göre ve mevsim durumu gözönüne alınarak uygulanması gerekiyor.

% 10-%35 arasında trikloroasetik asit ile sonrasında aydınlatıcı glikolik asit beraber uygulandığında iyi sonuç alınabiliyor. Bu tedavi sırasında 10 gün boyunca kızarıklık oluşuyor. İyi tarafı tek seansta bile pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Bu tür peelingler doktor kontrolünde yapılmalıdır. Kişinin ten rengi koyu ise leke oluşma riski bulunuyor.

peeling

Ciltte derin güneş lekeleri, sarkma ve kırışıklıklar varsa; % 50 benzenol veya trikloroasetik asit derin kırışıklıklara çözüm olabilir. Bu işlem anestezi altında da yapılabiliyor. Cildin parlaması ve iyileşmesi süreci altı haftayı bulabilir. Ancak bu tür peelingler artık popüler değil.

Evde kullanabileceğiniz bu peelingler işinize yarayabilir;

Avene Cleance K Cream Gel peeling; C vitamini, glikolik ve laktik asit içeriyor. Ciltte yeni siyah nokta oluşmasını önlüyor.

La Roche Posay Redermic Cream; yatıştırıcı bitkiler ve glikolik asit içeriği ile ölü hücreleri temizliyor.

Kiehl’s Nightly Refining Micro-Peel Concentrate; kinoa kabuğu içeren, hassas ciltlere uygun bu ürün kaşıntı yapmadan cildi temizliyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın