Cildinizdeki Renk Eşitsizliklerini Nasıl Kapatırsınız?

0

Gözaltı morluklarını, cilt lekelerini veya sivilceleri nasıl kapatıyorsunuz, birbirini nötralize eden renkler hangileridir?

Renk çemberinde iki tür renk var;

Birincil renkler “kırmızı, sarı ve mavi”,

İkincil renkler “turuncu,yeşil ve mor”dur.

cilttonueşitlemesi

Gözaltı morluklarını kapatmak için önce nemlendiriciyi sürün ve emilmesini bekleyin.

Cilt renginiz açıksa sarı, kremamsı düzeltici kullanın.  Orta koyulukta ise şeftali tonunda, cilt renginiz koyu ise kırmızı tonundaki kapatıcıyı yüzük parmaklarınızla sürün.

Sonra cildinizin bir ton açık renginde kapatıcıyı gözaltınıza iç köşeden dış köşeye doğru bir ters üçgen çizin. Çizgiler yok olana kadar düzeltin.

renkeşitleme

Cildinizde yara izleri varsa rengi mor veya mavimsidir. Koyu turuncu düzelticiyle kapatın. Yara izi kırmızı ise yeşil bir düzeltici kullanın. Yaranın dokusunu maskelemek için parıltılı bir ürün ile bulanıklaştırabilirsiniz.

Sivilceniz kırmızı ise yeşil bir kalemle üzerinden eçin. Mor renkli ise sarı tonlu yeşil bir aydınlatıcı ile kapatmayı deneyin.

Rosecea hastalığınız varsa burnunuz ve yanaklarınız kızarıktır. Nötralize etmek için altın ve yeşil tonlarının bir arada olduğu bir krem bulun. Stick şeklinde olursa yüzünüzde rahatça kullanırsınız. Marc Jacobs Beauty Color Corrector in Covert A’i deneyin.

marcjacobscc

Solgun ciltleri aydınlatmak için lavanta rengi bir baz gerekir. Süngerle uygulayarak cildin sarı tonundan kurtulun.

Kahverengi lekeleriniz varsa şeftali rengi her ciltte kahverengiyi kapatır. Birkaç damla likit kapatıcıyı düz fırça ile cildinize uygulayın.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın