Cep Telefonunuz Pis!

0

Cep telefonu bağımlılığından, fazla konuşmanın sağlığınıza verdiği zararlardan bahsedeceğimizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biz sadece cep telefonunuzun pis olduğunu söylüyoruz. O kadar pis ki klozet kapağı onun yanında temiz kalır.
Cep telefonunuzun ne kadar kirli olduğunu duymaya hazır mısınız? İşte, size ilginç bir liste. Cep telefonunuzdan daha temiz olduğu saptanmış beş şey.
1-Klozet kapağında bulunan bakteri miktarının her dakika elinizin altında bulundurduğunuz telefondan fazla olduğunu sanırsınız değil mi? Ama araştırma sonuçları tam aksini söylüyor. Cep telefonunun yüzeyinde bulunan bakteri miktarı, klozet kapağında bulunandan  tam yirmi kat fazla.
tuvalet2
2-Hijyen deyince aklımıza mutfak geliyor. Mutfak tezgâhları ya da mutfakta kullanılan bezlerinin temizliği konusunda hepimizin kafasında soru işaretleri vardır. Elimizden düşürmediğimiz, cep telefonları mutfak tezgâhlarından en az 14 kat daha kirli.
tezgah3
3-Evcil hayvanlarla aranız nasıl? Bir çoğumuz koku, tüy, hijyen konusunu göz önüne alarak evde hayvan beslemekten kaçınırız. Size kötü bir haberimiz var, cep telefonlarınızdaki bakteri miktarı, evcil hayvanları yem kabındakinden neredeyse yüzde 80 daha fazla.
evcil3
4-Bankalarda, belli süpermarketlerde kullanılan bilgisayarları bilirsiniz. Herkes dokunmatik ekranda işini halletmeye çalışır. Kim bilir günde kaç kişi bu sisteme dokunuyor? Cep telefonlarınıza oranla yüzde 75 daha temiz bir alandasınız.
cep tlf
5-Bir de kapı kolları vardır. Birçok yerde binlerce insanın dokunmak zorunda kaldığı… Size kapı kollarının cep telefonunuzdan 4 kat daha temiz olduğunu söylesem ne dersiniz?
kulp1
Cep telefonlarınızı karşınıza koyun bir inceleyin. Evet, hayatımızı her anlamda kolaylaştırıyorlar. Ama bir de işin temizlik boyutu var. “Aslında masum değiliz hiç birimiz…”

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın