Çekici Olmak İçin 12 İpucu

0

Kadın ya da erkek, erişkin veya çocuk hepimiz ilgi odağı olmak için çabalıyoruz. Aynanın karşısında harcadığımız dakikalar, mağazalara düzenlediğimiz seferler, akıllı telefonlara yatırdığımız servet ve kartvizitte yazılı sıfatlara harcadığımız emek aslında toplum içinde “çekici” olarak tanımlanmak için değil mi? Ama tüm bunlar çekici olmaya yetmiyor. Çünkü
1-Çekicilik ne kadar zarif ve sevecen olduğunuzla ilgili. Çevresinde “pozitif” olarak tanımlanan insanlar işin doğası gereği çekicidir.
2-Çekiciliğin güzellikle ya da yakışıklılıkla pek ilgisi olmadığı savunuluyor. Kendine güvenli duruş ve davranışlar en kilit nokta.

makeup_tips_for_brown_eyes

3- Doğal görünüm her zaman prim yapıyor. Özellikle kadınların saç rengi seçimini doğal tonlarda yapması çekici olma yarışında puan kazandırıyor.
4- Kilonuz ya da beden ölçünüzün çekici olmakla bir bağlantısı yok. Önemli olan kendinize olan güveni duruşunuzla etrafınıza yansıtabilmeniz.
5-Üzerinizden kaçan giysiler, yürümenizi engelleyen ayakkabılar çekicilik adına yapılabilecek en büyük yanlış. Giydiği mini eteği kaygıyla çekiştiren veya topuklu ayakkabılar üzerinde dengesini kuramayan bir kadının çekici olarak tanımlanma şansı sizce ne kadardır?
6- İşin sırrı belki de kokuda! Güzel kokan insanlar çekicidir. Çünkü hoş bir koku çevrenizin farklı duyularına ulaşır.
7-Makyaj yapmaktan hoşlananlar dikkat! Birçok kadın buna karşı çıkabilir ama ağır makyaj genellikle güven eksikliği olarak yorumlanıyormuş…
8-Hijyen konusunu hiç tartışmayalım isterseniz.
9- Siz hiç çekici, cezbedici birinin, kendisini silik olarak tarif ettiğine şahit oldunuz mu?

ruzgar ve etek
10- Giysi ve aksesuar seçiminde bedeninizin beğendiğiniz yerlerini ön plana çıkarmaya özen gösterin. Çekici insanlar içinde bulundukları duruma uygun kıyafetler seçer.
11-Çekici insanların tarzı vardır.
12-Çekici insanları söyleyecek sözü vardır. Girdiği sohbetlerde ortaya koyduğu görüşleriyle çevresinde saygı uyandırır.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.