Buruşuk Cilt İle Yaşamak Kaderiniz Değil

0

Cildin dermis ve epidermis tabakalarının incelmesi ile vücudun değişik bölgelerinde ortaya çıkan buruşukluklar diğer cilt yaşlanmasından farklıdır.

40’lı yaşlarda başlayan incelme aylar içinde belirginleşir. Kadınlık hormonlarının azalması, kolajen ve elastin kaybı, cildin nemini kaybetmesi,güneş, bölgede önemli yağ kaybı ve steroid ilaç kullanımı en önemli sebeplerdendir.

Açık cilt tonuna sahip olanlar ve güneşten çabuk etkilenenlerde buruşma daha fazla olur. Asyalılar şanslı, çünkü cilt yapıları daha kalındır.

buruşma7

  • Yüzdeki buruşuklukların nedeni genelde UVA hasarıdır. İnterlökin adlı akyuvarları düzenleyen protein grubunun üretimini tetikleyerek yağ kaybına neden olur. Gözler ve boyun ilk etkilenen bölgedir, ardından yanaklarda cilt incelir.

Hidroksi asit içeren kremler ve kimyasal peelingler faydalıdır. Gece kullanılan retinoid ve retinollü kremler de kolajen üretimini artırır. Fraksiyonel lazer uygulaması da etkili olur.

ROC Pro-Renove Yaşlanma Etkilerine Karşı Dengeleyici Bakım kremini deneyin.

buruşma5

  • Gözlerin çevresi yüzün en ince yeridir. Çabuk incelir ve buruşur, bu da yüzü yaşlı gösterir.

Göz çevresine yapılacak fraksiyonel CO2 lazer ve kimyasal peeling işlemleri kolajeni artırarak ciltte kalınlaşma sağlar. Ardından botoks veya hyalüronik asit dolguları görünümü daha da iyileştirir.

Bioder Erken Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi SPF 15 sıkılaşma ve pürüzsüzleştirmede etkili olabilir.

buruşma4

  • Boyun bölgesindeki cilt incedir hem çabuk sarkar hem de yatay çizgiler oluşur. Sigara kullanımı ve güneş hasarı artırır.

Cildi kalınlaştıracak bir Fraxel Dual azer işlemi yapılabilir.Yan çizgiler için botoks uygulanabilir.

La Prairie White Caviar Illuminating Nemlendirici krem güçlü antioksidan içeriği ve tetrapeptid karışımı ile etkili olabilir.

buruşma6

  • Eller ne kadar buruşuk ve kuruysa o kadar yaşlı durur. Ultherapy ve kolajen dolguları ile tedavi yapılır. Gece yatmadan önce Retin-A sürün ve ardından shea yağı ,üre,vazelin,mineral, hyalüronik asit içerikli nemlendiriciler kullanın.
  • Göğüs kırışıklıklarının nedeni güneş ve çevresel etkilerdir. Mikrodermabrazyon tedavisi, Ulthreapy ve mikroyağ grefleri çözüm olabilir.
  • Bacakların iç kısmındaki deri çabuk gevşer. Topikal tedaviler yani yüz için kullanılan DNA onarıcı kremler ve Retin-A kremleri kullanın.
  • Dizlerin etrafındaki deri güneş ve kilo alıp verme nedenleriyle gevşer ve buruşur. Profound adlı ince iğnelerle yapılan tedavide cildin derin kısımlarına eşit enerji aktarılır.
  • Kollar ve dirsekler kadınların en sorunlu bölgelerindendir. Menopoz döneminin getirdiği hormonal nedenler kolların alt kısmını etkiler. Östrojenin düşüşü kolajeni azaltır ve ciltteki incelme daha da belirginleşir.

buruşma2

Kol tedavisi zor bir işlem, ThermiTight bir mikro invazif işlemi ve sıkılaştırmaya faydalı olur. Küçük çubuklarla cildin derinine inilip enjekte edilir, ama uzun dönemli etkisi henüz net değil.

Secret Age Topuk ve Dirsek kreminin ana maddesi oleuropein ve doğal bitki özleri içeriyor. Cildi yumuşatıp dokusunu yeniliyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın