Burçlara Göre Yılbaşı Hediyelerinizi Seçin

0

Hediye almak ne kadar zevkli ise, alınan için de bir o kadar mutluluk vericidir. Tek sorun doğru kişiye isabetli hediye seçimidir. Yeni yıla çok az süremiz kalmışken size bu konuda en çok destek verebilecek seçenek tabii ki burçlar.

hediye12

Yay Burcu(23 Kasım / 21 Aralık)

Özgürlüğüne son derece düşkün ideallerine çok bağlı olan bu burcun enerjisi ve coşkusu çok yüksektir. Meraklı ama aynı zamanda huzursuzdurlar. Çift karakterli olan bu burcun birinci kişiliği vücuduna önem verirken, ikincisi ise kafa yapısına önem verir.

Birinci kişilik spor yapmayı vücuduna ve kendine iyi bakmayı severken, diğer kişilik seyahati ve felsefeyi sever. Bu nedenle hediye alacağınız kişi hangi kişilikte bilmenizde fayda var. Her türlü spor malzeme ve aksesuarı size yardımcı olabilir, diğer tarafta hediye olarak alacağınız bir seyahat  turu bileti de akıllı bir seçimdir.

Spor kulübüne üyelik, her türlü seyahat malzemesinin yanında bu konular ile ilgili kitap ve dergi abonelikleri de işe yarayacaktır. Aynı zamanda hayvanları seven ve doğa dostu olan bu burcun kadınına evcil hayvan da hediye edebilirsiniz. Altın ve altın türevi takıları seven yay kadınına şık ve zarif takılar seçebilirsiniz. Rahat edeceği ve kullanabileceği giysileri sever. Eğlenceli ve özel olan bu kişiye sürprizler yapın, bayılacaktır.

kedi12

 Oğlak Burcu(22 Aralık / 20 Ocak)

Statü + klasik + disiplin+ pratik = Oğlak burcu

Basit ama işe yarar, her zaman gerek işte gerekse günlük olarak kullanabileceği hediyeler tercihidir. Son trend ve modadan ziyade klasik ve statüsüne uygun seçimler tercihidir. Tutarlı olmayı ve disiplini sever. Çalışan bir oğlağa hediye almak her zaman daha kolaydır zira seçenekler çok fazladır. Her türlü ofis malzeme ve aksesuarı, organizer, ajanda, masa saati  seçenekler olabilir.

Beğenmesi ve akılda kalması için mizah içeren hediyelerde oğlaklar için başka bir nüanstır. Oğlak erkeğine veya kadınına alacağınız kaşmir şık bir kazak, süveter veya atkı/şal başka bir alternatiftir. Kitap ve müzik de en büyük zevkleridir. Uğurlu taşları siyah oniks, kara amber, kehribar ve yeşimdir. Alacağınız şık bir takı, kol düğmesi veya saat seçiminizde bu taşlar size yardımcı olacaktır. Ayrıca oyun oynamayı severler ve el becerileri çok iyidir. Tutucu olmayı seven bu burç insanı eski müzikleri ve onlara ait eski eşyaları da ayrıca sever. Sıcak bir terlik, sıcak bir battaniye ve sıcak bir pijama da iyi bir tercih…

saat6

 Kova Burcu (21 Ocak / 18 Şubat)  

Hava grubuna ait deneyselliğin, özgünlüğün ve önsezinin burcudur. Onlara alacağınız hediyelerde zekalarına hitap eden, ileriye yönelik teknolojik hediyeler seçmeye çalışın. Teknolojik olan elektronik olan her türlü hediye ilgisini çeker. Çok meraklıdırlar ve bunu beslemek için alacağınız bir teleskop veya bilim kurgu ile ilgili seçenekler onu çok mutlu edecektir.

Kitap okumayı severler ama konusu mitoloji, astroloji, kaşiflerin yaşam öyküleri gibi sıra dışı  olmalıdır. Sınırsız hayal gücü vardır. National  Geographic veya bilim kurgu dergisine abonelik ve astroloji haritası da seçenekleriniz arasındadır. Değerli taşları opal, turkuaz ve yeşimdir. Mücevher ve takıyı seven kova burcuna takı, bileklik veya kolye alabilirsiniz. Kıyafette modayı takip eder, ama kendine has yorumlar ve giyinir. Yaratıcı ve birazda uçuk kaçık hediyeler sizi de onu mutlu edecektir.

astroloji17

Balık Burcu (19 Şubat / 20 Mart)

Sakin, sessiz, seksi, sınırsız hayal gücü ile tüm burçların özetidir Balıklar… Sezgileri çok kuvvetli olduğu için sakin ve sessizdirler. Hediye almayı da, vermeyi de çok sever. Duygusal yönü kuvvetli olan balık burcu insanının güzellik duygusu çok gelişmiştir. Asla basit şeylerle geçiştiremezsiniz. Güzel ve ruhuna hitap eden hediyeleri sever. Yüksek duygusallık ve hassasiyet beraberinde romantizmi getirmektedir. Kaliteli, sade ama ruhuna hitap eden hediye seçenekleri yaratabilirsiniz.

Örneğin içinde hatırası olan bir resimle zarif bir resim çerçevesi, sevdiği ve sizin hatırladığınız bir parfüm, mum veya sabun yada sevdiği müziklerden oluşan bir müzik kaseti, sevdiği yazar veya şairden bir kitap.

Sakin ve sessizliğine hitap edebilecek meditasyon veya yoga kursu üyeliği, yada güzel bir Uzakdoğu masajını sever. Sadeliği seven balık burcuna soft renklerde iç çamaşırı, gecelik veya kıyafet alabilirsiniz. Estetik onun için önemli olduğundan alacağınız hediye sade olduğu kadar şık ve zarif olmalıdır. Uğurlu taş ve metalleri gümüş, platin, ametist, inci ve mercan dır. Lotus çiçeğini ve menekşeyi sever.

meditasyon4

 Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan)

Ateş grubuna bağlı olan Koç insanı hareketli ve acelecidir. Önce hareket edip sonra düşünürler. İnatçıdırlar ve çabuk parlarlar. İlgileri kolay dağılır ama yaratıcıdırlar ve devamlı bir fikirleri vardır. Sporu, severler ve gerçek anlamda sporcudurlar. Rekabeti, hızı ve sporun getirdiği her türlü avantajı kullanırlar. Hediye onlar için yeni ilgilerini çeken başka bir şeye kadar önemlidir. Ama o süre zarfında mümkün olduğu kadar hediyeden yararlanır. Sürati ve rekabeti seven Koç burcu arabalara da bayılır. Tüm bu özellikleri bildikten sonra hediye seçimi çok kolay ve alternatifli olacaktır.

Her türlü spora ait malzeme, spor üyeliği, spor müsabakaları, egzersiz aletleri, yeni bir sporu deneme fırsatı veya bir maç bileti onu sevindirecek hediyelerdir. El becerileri konusunda da iyi olan Koç insanı yaptıklarıyla övünmeyi de ayrıca sever ve gururlanır. Bu konuda da ona yardımcı olabilir ve tamir setleri, fonksiyonel maketler ya da aracı için aksesuarlar alabilirsiniz.

Bu burç vücutta başı yönettiği için şık bir bere, şapka da iyi bir seçenek olacaktır. Burcun kadını için ise kozmetik setler, cilt bakım seansları, resim için malzeme veya hobi setleri olabilir. Koç burcu için giyinmek çok önemlidir. Alacağınız hediye çarpıcı, modaya uygun ve  hatta seksi olmalıdır. Ateş burcu olduğu kadar ateş rengini ve kırmızıyı temsil eder. Pırlanta ve yakut uğurlu taşlarıdır. Kaliteli bir deri aksesuar, zarif ve şık pırlanta bir takı veya kol düğmesi tercih edilebilir.

koldüğmesi1

Boğa Burcu (21 Nisan / 21 Mayıs)

Burçların içinde en güçlü duran burçtur. Azimli ve katı yapısı, inatçı olduğu kadar sabırlı olması diğer güçlü bir özelliği olan hedefe kilitlenmede onun yardımcılarıdır. Ağırbaşlı ve tutuculuk diğer özelliklerinden bazılarıdır. Geçici  değil kalıcı olan onlar için makbuldür. Pratik zeka ve mantık onların başarılı olmasında yardımcılarıdır.

Boğa kadını için dış görünüş çok önemlidir ve bakımlı olmayı severler. Erkeği ise rahatına düşkündür. Ancak kaliteli hediyede şarttır. Örneğin bir kitap, boğa için vazgeçilmezdir. Çok iyi bir okuyucudur. Seyahati sanatı severler, onun için bir konser bileti veya küçük tatil turları ile mutlu olurlar. Yeni şeyleri öğrenmeyi, keşfetmeyi bilirler. Kişisel eşyalar pratik ve kaliteli olursa onlar için süper olur. Doğayı,toprağı, çiçek yetiştirmeyi sevdikleri için bahçe malzemeleri veya evde yapabilecekleri ölçüde saksı, tohum gibi ekipman da alabilirsiniz.

Aynı zamanda evcimen olan bu burç evinde de konforu sever. Mutfak da çok iyidirler ve onlara sorarsanız en iyi ahçı onlardır. Alacağınız her türlü mutfak aksesuarı veya ekipmanı da onları mutlu edecektir. Pahalı ve kaliteli bir parfüm, seksi dantelli iç çamaşırları, kaşmir şal veya kazak, boğa kadınını mest edecektir. Erkeğine ise zarif deri aksesuarlar veya kaliteli bir saat, kol düğmesi diğer seçeneklerdir. Çalışan bir boğanın masasına alacağınız kullanışlı bir aksesuar kadar evde kendi köşesine alacağınız ona özel bir koltuk ile de çok mutlu olacaktır.

seyahat2

İkizler Burcu (22 Mayıs / 21 Haziran)

Hava grubuna bağlı olan bu burç değişken bir yapı gösterir. Zeki ve becerikli olan burcun diğer bir önemli özelliği çok çekici olmalarıdır. Akıllı ve meraklı olan ikizler, macerayı sever.

İkizler kadını için iletişim ve haberleşme çok önemlidir. Cep telefonu aksesuarı, tablet bilgisayar, cep telefonu, güzel bir günlük ve kalem seti seçenekleriniz arasındadır. Macera seven burcun kadınına şık bir sırt çantası veya bavul, müzik çalar da alabilirsiniz.

Erkeği ise okumaya ve öğrenmeye meraklıdır. Ona kitap, dergi aboneliği,  seyahat bileti, fonksiyonel küçük aletler alabilirsiniz.

kitap13

 Yengeç Burcu (22 Haziran / 22 Temmuz)

Aşırı duygusal ve duyarlı olan bu burç çok hassastır. Kolay kırılıp alınabilirler, daha çok duygusal hareket ederler. Estetik ve sanatsal yönleri güçlüdür. Çok evcimendirler ve iyi ebeveyn olurlar.

Duyarlı olan bu burcun sahibine ( kadın veya erkek fark etmez) kalbine, ruhuna dokunan hediye tercih edin. Örneğin,  şiir kitabı,  çiçek, zarif  mücevher, orijinal bir çerçeve veya resim olabilir. Ayrıca evcimen ve mutfak konusunda da başarılı olan bu burca şık bir tencere tava seti, değişik yemek kitapları, servis takımı da düşünebilirsiniz.

çiçek78

 Aslan Burcu (23 Temmuz / 23 Ağustos)

Güneşin burcu olan Aslan’da gurur, kendine olan güven ve hayranlık üst seviyededir. Lüksü ve gösterişi sever. Ona alacağınız hediyenin fiyatından çok ihtişamı önemlidir. Hediye alıp ve vermek çok normal olan bu burca hediye aldığınızda herhangi bir tepki beklemeyin. Alacağınız hediye ne kadar pahalı veya büyük olursa olsun, çok doğal karşılayacaklardır. Zira her şey onlar içindir. Bu nedenle bütçenize uygun alabileceğiniz en gösterişli hediyeyi almayı tercih edin.

Büyük şık bir gül buketi, değerli bir mücevher, kristal kadehler, pahalı bir şampanya, lüks bir restoranda yemek, şık bir kalem seti, herhangi bir organizasyon da ön sıradan bilet, marka ipek bir iç çamaşır veya gece elbisesi, pahalı bir parfüm seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Uğurlu taşı yakut olan burcun kadınına şık bir takının yanında, erkeğine de yüzük, kol düğmesi veya saat alabilirsiniz. Yeter ki marka ve gösteriş  bir arada olsun.

mücevher7

 Başak Burcu (24 Ağustos / 22 Eylül)    

Akıllı, dikkatli ve her şeyi ölçüp biçen bir burçtur. Toprak grubuna bağlı olan burçtakilerin ayakları yere sağlam basar. Karşılaştırıp analiz etmeden karar almazlar.

Onlar için hediyenin büyüklüğünden ziyade fonksiyonel olması önemlidir. İletişimi de seven bu burç aynı zamanda üretkendir. Kitap okurken kullanabileceği okuma lambaları, her yere götürebileceği tablet bilgisayar, spor ayakkabısı veya aleti, iş yerinde masasında kullanabileceği fonksiyonel bir hesap makinesi veya deri  iş çantası, spor kıyafetler size yardımcı olacaktır. Uğurlu taşı safirdir.

Ciddi derecede titizlik özelliği olan burç sahibine bu konuda yardımcı olabilecek temizlik malzeme ve aksesuarları ,

Doğa sevgisi olan başak insanına evde veya bahçesinde uğraşabileceği çiçek ve çiçek setleri, bahçe aksesuarları da alabilirsiniz.

çanta13

 Terazi Burcu (23 Eylül / 23 Ekim)

Venüs burcu olan Terazi için hediye, bir yaşam değeridir. Almayı da vermeyi de çok severler. Sıra dışı ve göz alıcı hediyeler ile onları kolayca fethedebilirsiniz. Zevkli, güzel ve estetik olan her şey onları mest eder. Koku onun için önemlidir.  Şık bir şal, kokulu bir mum veya sabun, yine kokulu yapma bir çiçek aranjmanı olabilir.

Kadın veya erkek fark etmez, Terazi için giyim çok önemlidir. Klasik sevmekle birlikte oldukça cesurda olabilirler. Gerek iç çamaşırı gerekse kıyafet konusunda cesur olmakla birlikte bunu çok ustaca taşımayı bilirler. Aynı zamanda  romantik bir burçtur. Terazi burcuna alacağınız hediye fiyatından çok şık, estetik, zarif ve elegan olmalıdır. Gözüne ve gönlüne hitap etmelidir. Değerli taşı opal ve turmalindir.

parfüm8

 Akrep Burcu(24 Ekim / 22 Kasım)

Gözlemleme yeteneği çok gelişmiş sadık ve cömert bir burçtur. Kaliteli ve klasik aynı zamanda şıktır. Zor ve hassas bir yapıya sahiptir. Zor güvenirler ve güvenlik onlar için çok önemlidir. Hediye alacağınız kişiyi iyi tanımanız çok önemlidir. Ne kadar iyi tanırsanız o kadar isabetli seçim yapabilirisiniz. Erkeğine güvenlik ve finans konuları ile ilgili alacağınız her türlü hediye olabileceği gibi, klasik ama şık bir parfüm veya saat yada deri bir aksesuar alabilirsiniz.

Akrep kadınına ise klasik ama zarif bir giyim eşyası veya aksesuar ya da klasik ama şık bir parfüm tercih edebilirsiniz. Gerçek ama gizli bir dişi olan burcun kadınına güzel topuklu ayakkabılar, seksi iç çamaşırları düşünebilirsiniz. Bu burç için önemli olan hediyeniz ile ona kendisini ayrıcalıklı hissettirmenizdir.

ayakkabı6

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın