Bu Sezon Saç ve Makyaj Daha Özgür, Daha Doğal

0

2016 -2017 sonbahar kış döneminde saç ve makyaj daha doğal ve daha özgür yorumlanıyor.

kadınmakyajtrendleri

Saçlar; 

Saçlar gelişigüzel toplanmış, düğümle tutturulmuş ve tokasız kullanılıyor. Aksesuara gerek olmadan spontan görüntülü bu modelleri uygulamak için öncelikle taranmış olmasına dikkat edin, yoksa açılması zor düğümler olabilir.

Ucu açık firketeler kullanarak attığınız düğümün dayanıklı olmasını sağlayın.

Örgü model balyajlı saçlarda çok şık durur, çünkü içindeki değişik tonlar örgünün modelini ve kıvrımlarını ortaya çıkarır.

20162017kadınsaçmodası

Bu sezon size yakışıp yakışmadığına bakmadan modern kaküller kestirmelisiniz. Saçın kıvırcık olmasının ya da yüz yapınıza gidip gitmemesinin bir önemi yok. Doğallık ve rahatlık ön planda olduğu için deneme şansını kaçırmayın.

Kakülü şekillendirirken çok dokunmayın ve birşey sürmeyin. Ayrıca saç yapısı önemli; kıvırcıksa elinizle mıncıklayarak, düzse aşağıya doğru kurutun.

Saçlarda özgür ve doğal dalgalar trendy, saçlar bu sezon düz durmuyor. Köpük ve hacimli saç şekillendiricinizi seçin.

Makyaj; 

Göz makyajında ister kalem ister far olsun mavi renk şart, tek renk göz makyajı kullanılıyor. Mavi renk her göz rengi ile uyumlu, ama kahverengi göze ayrı yakışıyor. Renkli gözlülerin kontrasta ihtiyacı var. Mavi renk farı, kahverengi maskara veya eyeliner ile uygulayın.

20162017makyajtrendleri

Yumuşak şeftali tonları bronz ten açılırken daha güzel duruyor. Önemli olan allıkla sınırlamadan tüm makyajınızda aynı tonu kullanabilirsiniz.Tek renk makyaj trendi için şeftali renkli bir allık yetiyor. Yanaklara, göz kapaklarına ve dudaklara sürün, bronz bir pudra ile elmacık kemiklerini belirginleştirin.

Bulaşmış ve akmış görünümlü göz makyajı yine doğallığın bir parçası, yumuşak uçlu bir göz kalemi veya krem eyeliner sürüp, taşırarak dağıtın. Elinizle ovuştursanız da olur.

20162017makyajmodası

Dudaklarda yoğun kırmızıdan siyaha, parlaktan mata renkler gotik tarzda kullanılıyor. Ancak sınırları belirli ve net dudaklar olması şart, ruj fırçası kullanmanız gerekiyor.

Tırnaklarda 1o parmakta 10 ayrı oje akımına hazır olun. Birbirinden farklı tırnaklar, kusurlardan nail art akımı ile sizi tanıştırıyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın