Bu Maraton, Başka Maraton.

0

Bugün artık 43 yaşındayım. Bu maratona 15 yaşında katıldım. Dünyada nice maratonlar koşuldu, insanlar yüzerek boğazları, denizleri aştı, bir tek benim maratonum sonlanmadı.

maraton1
Yok, kalçam büyük, yok selülitlerim var diye yıllarımı harcadım. O cihazdan bu cihaza koşturup durdum. O cihaz bunu yapıyor, diğeri başka bölgeyi inceltiyor diye zamanım güzellik merkezlerinde geçti. Doğal olarak, bizim gibi kadınları hedef belirleyen sektör de bu dönemde boş durmadı. Her sene “ mucize” bir cihazla karşımıza çıktı, haberlere konu oldu. “Şok, şok, şok, 1 seansta 2 beden incelin!”

kontouring

“ Benim neyim eksik? Madonna bile bu cihazı kullanmış benim de bu cihazı denemem lazım.” Asla vazgeçmeden durmadan çözüm arayışları içinde Tuzla’da bir daire parası gömüldü bu işlere.
Hatta daha komiği, 20 seans aldığım bir cihazda salon sahibi 19. seansta “hiçbir şey değişmemiş durun bakalım, 20. seansta ne olacak ?”dediğinde, vücuduma bağlanan petleri parçalayarak “ 19 seans işe yaramayan 20. seansta mı yarayacak? Elinizde sihirli değnek mi olacak?” diyerek ortalığı ayağa kaldırmıştım.

shutterstock_140800981

Peki, bu tecrübelerden sonra güzelleşme, genç kalma arayışlarından vazgeçtim mi? Hayır. Sonra kombine tedaviler satın almaya başladım. 15 yerine 30 seans makine. Sporu yaşamıma dâhil ettim, zaten el masajı eksik kalmadı. Kremler de unutmamalı! Bunların birleşimiyle ben selülitlerımle barışmayı öğrendim. Kendime ve bunca çabaya haksızlık etmeyeyim; selülitler biraz azaldılar.

yüz gerdirme
Sanmayın ki aklım başıma geldi. Bundan sonra bütün bunlara hiç prim vermeyeceğim ama … Şimdi de yüzümle uğraşıyorum. Ve yüz için de sonu gelmeyen bir alternatif listesi var. Bu sefer akıllıca karar verdiğimi düşünüyorum. Şayet sonuçlar olumlu olursa herkes görebilecek.
Pusula İstanbul 2013

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın