Bu Kış Zarafet ve Klasik Çizgiler Gözde…

0

1950’li Yılların Modası Kloş Etekler Geri Döndü….
2014 kışında kloş etekler en önemli trendlerden. 50’li yıllarda Christian Dior New Look adıyla çıkardığı koleksiyonuyla hızla yükseldi, kloş etekler ve üzerinde beli ön plana çıkaran sıkı ceketler kadınları feminen görünüme kavuşturdu.
Bence kloş etekler iyi hoştur ama basenleriniz biraz fazlaysa giymesi zordur. Ancak vücudunuzun şekline göre, belden hafifçe açılmaya başlayan ve aşağıya doğru genişleyen diz hizasındaki kloş etekler, aynı zamanda kullanım açısından da çok rahatlık sağlıyor.
Kloş eteklerin üzerine gömlek,kazak,tişört giyebilirsiniz. Etekler çok desenli ve renkliyse, üzerini sade giymelisiniz. Daha kadınsı göstermenin yolu da üstleri eteğin içinde giyerek beli vurgulamaktır.
Altına her tür ayakkabı gidebilir. Babetler nostaljik bir hava verirken, çizmeler, yüksek topuklu ayakkabı ve bootie’lerle daha şık olabilirsiniz. Kovboy botları ve zımbalı botlarla da çok iyi kombinlenir.

etek9

Kadınlar elegan bir Kışa feminen kumaşlarla Hazırlanıyor.
Feminen kumaşlar ile modern işçilik birleşerek hafif volanlar, uçuk mavi ve gri tonları, gün batımı renkleriyle enerjisi yüksek ve ışık saçan kadınlar yaratıyor.

Brokar kumaşlar dokusu ve parlaklığı ile seviliyor. Günlük kullanımda pırıltısını mat elementlerle dengeleyin. Brokar bir pantolonun üzerine yün balıkçı yaka bir kazak şık duruyor.

Espirli kazakları, deri pantolon ya da yün ekose etekle giyebilirsiniz. Sade aksesuarlar;küçük bir çanta,topuklu ayakkabı ve bileklikle kombinleniyor.

kazak

Aksesuarlarda mesajlar devam ediyor, duygularınızı ifade edin. Love, hope,cool, yazılı kolyeler ve yüzüklere, bir de böcek gibi figürler ekleniyor. Kolyelerin zincirleri uzayıp kalınlaşıyor. Küpeler uzayıp omuzlara değiyor ve özellikle balıkçı yaka kazaklarla çok şık duruyor. Broş bu sene çok moda, bir de aile yadigarı ve tarihi değeri varsa çok şanslısınız. 2013, Çin Takvimi’ne göre “Yılan Yılı”, bu nedenle mücevherin her türünde yılan figürü kullanıldı.

aksesuar4

İnce topuklu ve sivri burunlu ayakkabılar hem gece hem de gündüz kullanılıyor. Bu sene 60. yılını kutlayan loaferlar her ortamda kıyafetinizin tamamlayıcısı; süet, desenli ve taşlı çeşitlerinden edinin. Partilerde de rahatlıkla kullanılabilir. Çıplak tene ya da opak külotlu ve soket çoraplarla giyilebilir.

ayakkabı9

Vahşi hayatı da atlamayalım, botlardan pantolonlara, kazaklardan mantolara kadar her yerde var. Hayvan severseniz zaten bu modaya çoktan alışmışsınız demektir.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın