Bu da Geçer…

0

www.kentlikadin.com, yani bir kadın bloğu olarak hemcinslerimizin ilgisini çekebilecek konulara yoğunlaştık. Sağlıktan güzelliğe, yemek tariflerinden, kadın dünyasına, eğitimden, dayanışmadan, sanata, müziğe hatta eğlenceye kadar bir çok alandan yenilikleri duyurmaya çalıştık. Dile kolay ,neredeyse tam üç yıldır kendi çapımızda bir şeyler paylaşmaya çalıştık. Gün geldi, çocukların eğitim yaşamındaki sorunlarını, gün geldi şehitlerin tükenmez acısını, gün geldi erkeklerin kadınlarla ilgili önyargılarına değindik.

Ülkenin ve hatta coğrafyanın içinde bulunduğu süreç herkes gibi bizi de etkiledi. Bir yanda Suriyeli mülteciler, bir yanda kadınlara yönelik şiddet, bir yanda terör, bir yanda artık neredeyse nefes almanın bile imkansız hale geldiği bir atmosfer… Üstelik önümüzde yine zorlu bir seçim süreci var.

bu da geçer 1

Yine de, argo tanımıyla “enseyi çok da karartmamak lazım!”.

Biz yine yazılarımızı yazacağız. Yine kendimize çok güleceğiz. Yine ihtiyacı olanlarla, yardım elini uzatmak isteyenleri buluşturacağız. Yine önce sevgi, saygı ve barış diyeceğiz…

Ama bunları yaparken sizin desteğinize ihtiyaç duyacağız. Beğenileriniz bize gerçekten büyük güç veriyor. Eğer haddimizi aştığımızı düşünmezseniz, hoşunuza giden yazıları paylaşırsanız kendimizi daha iyi hissederiz.

bu da gecer

Bir çok platformdan yayılan umutsuz, mutsuz havaya karşın biz, “kadınlar”, ”anneler”, ‘görenler ve anlayanlar’, ’ her şeye rağmen umut tükenmez diyenler’ olarak bu ülkenin geleceğine inanıyoruz.

Düsturumuz; “Bu da geçer…”

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın