Bu Bilgiler Size de Farklı Gelecek…

0

Her gün değişik bir çok yenilikle, farklı bilgilerle karşılaşıyoruz. Aşağıdakiler, okurken gözümüze çarpan ve size de değişik geleceğine inandığımız farklı alanlardaki bilgilerden derlendi…
• İnsanoğlu hayatta kalmaya kodlanmış bir varlık, umudunu kolay kolay kaybetmiyor. Ancak başarısızlığı kabullenmek ve sonrasını planlamak daha zor geliyor. İnsan beyni umutsuzluk karşısında 3 tepki verir; bırakıp kaçmak, koyvermek yani teslim olmak ve aşırı telafi yani hırslanma isteği duyar. Kaçmak kaygılı, teslim olmak depresif ve aşırı hırslanmak ise dışa dönük ruh halini tanımlıyor.

umut5

• Yapılan bir araştırmada haftada 4 kez seks yapanların, diğerlerinden % 5 daha fazla kazandığını gösteriyor. Aktif seks hayatı olanların öz güveni ve öz saygısı daha yüksek olduğundan, iş hayatındaki fırsatları da fazla oluyormuş.
• Kadınlar da aynı erkekler gibi, hemcinslerini incelerken doğrudan yüzüne değil vücuduna bakıyor. Ne de olsa bizden ne kadar iyi merak ediyoruz değil mi? Hatta yapılı mı, doğal mı incelemeyi seviyoruz.

kadın87

• Seks hayatını canlandırmayı seven çiftler yatakta masaj yağları kullanmayı, seksi iç çamaşırları giymeyi seviyor ve yatakta rol yapmayı değişiklik olarak görüyor.
• Kömür tozu ya da yağı gibi mineraller içeren cilt bakım ürünleri, ciltteki fazla yağı emip peeling etkisi gösteriyor. Kömür tozu içerikliler, sert kimyasallardan rahatsız olan hassas ve akneli ciltlere iyi geliyor.
• Biçimli sıkı kalçalara sahip olmanın en iyi yolu “squat” (çömelme hareketi ) olarak biliniyor. Amerika’da yapılan bir çalışmada “Quadruped hip extension”yani dört ayak üzerinde kalça hareketinin de etkili olduğu görülmüş.

spor22

• Yeşil çayı 3 dakikadan fazla demlemeyin; zaman,sıcaklık ve ışık içindeki sağlıklı antioksidan bileşiği EGCG’yi düşürebilir. Bu maddenin salınımı için 3 dakika demlemek yeterli oluyor.
• Evlenme oranları tüm dünyada düşüyor, boşanma rakamları yükseliyor. Türkiye İstatistik Kurumu 2013 yılı verilerine göre 65 yaş ve üzeri, 82 bin kadın ve 28 bin erkek olmak üzere toplam 110 bin kişi hiç evlenmedi. Görünen o ki, kadınlar özgürlüğün tadını çıkarıyor.

SONY DSC

• “Sahip olmak” yerine “yaşamak” duygusu daha mutlu ediyor ! San Francisco State Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada “Deneyimsel tatil aktiviteleri mi, yoksa pırlanta yüzük mü sizi mutlu eder” diye sorulmuş. Tabii çoğunluk tek taş pırlantayı seçmiş ama sonra pişman olmuşlar. Anlamışlar ki pırlantaya sahip olmak değil, tatile çıkmak hatta paraşüt deneyimi yaşamak aslında daha cazip.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın