Botoks Yaptıramazsın!

0

Siz de eşinizden bunu sık sık duyuyor musunuz? Sebep olarak da doğal görüntünüzün bozulacağı mı öne sürülüyor? Ben buna gülüyorum. O zaman tamamen doğal olalım. Saçımızı boyamadan, dişlerimizi yaptırmadan, manikürsüz, pedikürsüz, siyah noktalı, makyajsız, ağdasız gezelim bakalım..

Erkeklerin en büyük harcama kalemi olarak gördükleri bütün bu maddeler kadınların en önemli motivasyon araçları aslında. Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisi bence kadınlarda işlemiyor. Önce açlık, susuzluk dediği fiziksel ihtiyaçlar mı geliyor gerçekten? Biz kadınlar için ayna, bir çeşit meydan okuma sahnesi değil mi aslında? Şu an çevremde 40 yaşına gelmiş bir çok kadın arkadaşım botoksun nimetlerinden faydalanarak geziyor.

sb10068664d-004

Görüntüden çok hepsinden ortak tek bir cümle duyuyorum: “Kendimi çok iyi hissediyorum. Sanki 30’lara geri döndüm. “ 30 yaşa dönüyor muyuz, geçici gerilmeyle,yoksa 50’ye gidişi mi hızlandırıyoruz bilemem. Ama ruhsal açlığımızı giderdiği kesin.
Buradaki en önemli nokta şu ki botoksu duyunca bile tahammül edemeyip tehdit savuran kocalar, eşlerinin yüzündeki işlemi fark etmiyorlar bile. Demek ki birbirimize uzun uzun bakmayı bırakalı çok olmuş. Ortalama kaç saatimizi ya da dakikamızı gerçekten beraber geçiriyoruz? Hafta içi aynı anda masada yemek yiyebilen var mı? Oturma gruplarının bile şekli değişti. Artık berjer koltuklardan çok L biçiminde bir tarafı uzun, televizyon şekerlemesine uygun koltuklarımız ve Amerikan servisi yemek düzenimize uygun koltuklarımızın kenarlarında tahta sehpalarımız var. Beyler, yemek sonrası şekerlemesine geçerken bizler dergi karıştırmıyor muyuz?
Hafta sonumuzu da çaldılar. Hepimiz süper proje çocuklarımız için şoförlük yapmıyor muyuz? Piyano kursundan alınıp, tenise götürürken ne ara basketbola koşturan baba ve oğlana denk düşüyoruz? Aynı şekilde çocuğunu aktiviteye dadısıyla getiren, Barbie anneleri görünce hepimizi bir ateş basmıyor mu?

botoks 4
Bütün bu hengamenin içinde 1 enjektörle 4 ay kırışıksız gezeceksek, kremlere saçtığımız paralardan daha az bütçe ayıracaksak neden olmasın? En azından alnımız, kaz ayağımız oynamasın..Her şeyin bu kadar hızlı olduğu bir dönemde 4 ay sabit kalmak hoş olmaz mı?..

Funda Özer İstanbul Aralık 2013

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.