Bir Kitap;“Çocuğunuzla Birlikte Büyümek”

0

Çocuğu olan herkes zaman içinde yetiştirme tarzı ile ilgili endişeye kapılır. Çünkü bir insanı yaşama hazırlarken hata yapmanın bedelinin ağır olacağının farkındayız. Çocuk yetiştirme konusunda baş vurabileceğimiz kaynaklar arasında yeni bir kitap dikkat çekiyor.
Amerikalı yazar Naomi Aldort tarafından kaleme alınan “Çocuğunuzla Birlikte Büyümek” adlı kitap,çocuk eğitiminde, bebeklikten ergenliğe kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.
Doğan Yayıncılık tarafından basılan kitap,” korkudan değil sevgiden beslenen bir çocuk yetiştirme kılavuzu” olma iddiasında.
Kitapta; çoğunlukla geleneksel yöntemlerle çocuklarını kontrol altında tutan ve şekillendirmeye çalışan ebeveynler için Naomi Aldort’un bir tavsiyesi var: “Çocuklarınızın doğuştan gelen becerilerine ve bağımsızlık duygularına değer verin, onları destekleyin ve ebeveynliği bir savaş olmaktan çıkarın.”
Naomi Aldort, ebeveynlik konusunda yayınları bulunan ve eserleri uluslararası platformda yayınlanan bir yazar, konuşmacı ve danışman. Doğal Ebeveynlik konusunun önde gelen eğitimcilerinden biri olan Aldort, “Ebeveyn çocuğunu zeki diye algılarsa, çocuğun kendini tecrübesi de zeki olur. Ebeveyn çocuğu ile olmaktan keyif alırsa, o da kendi ile olmaktan keyif alır. Eğer ebeveyn ona ilgi gösterir, onla neşe duyar ve onu severse; çocukta kendini ilginç, neşe veren, ve sevilen biri olarak algılar. Onların kendilerini tanıma tecrübesi, bizim onlarla olan ilişkilerimizde saklı.” diyor.
Dünyanın dört bir yanından ebeveynler bireysel seanslar almanın yanısıra atölye çalışmalarına ve eğitimlerine katılarak Aldort’a başvurmaktadır. Makaleleri dünya çapında yenilikçi ebeveynlik dergilerinde yer alır. Naomi Aldort evli ve üç çocuk annesidir. Bir zihin dönüştürme egzersizi olan The Work tekniğini, ebeveynlerin farklı yönelimlerini (bağlanma, okula göndermeme, genel eğilimler vb) özel tavsiyelerle birleştiriyor. Naomi Aldort’un dünya çapındaki yayınlarda yer alan makaleleri ve tavsiye köşeleri, Almanca, İbranice, Japonca, İspanyolca ve Flemenkçeye çevrilmiştir

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın