Bir Aşk Komedisi; Celal ile Ceren

0

2013 yılı, yerli komedilerin amansız gişe savaşıyla başladı. Önce Cem Yılmaz’ın “CM101MMX Fundemantals” isimli gösterisi, ardından da Şahan Gökbakar’ın Celal ile Ceren’i.
Şahan Gökbakar’ın senaryosunu yazdığı, yapımcılığını Çamaşır-hane’nin üstlendiği filmin sloganı ise “Herkesin bir Ceren’i vardır”. Filmdeki esas kız Ceren’i Ezgi Mola canlandırıyor…
Konu mu? Kendi hayatımızdan belki gençliğimizden ufacık da olsa bir parça yaşanmışlık bulacağımız komik aşk ilişkisi.
Celal babasının yanında yetişmiş ve onunla çalışmaya devam eden bir esnaf. Ceren büyük bir yapı markette bölüm sorumlusu…
6 yıldır devam eden ilişkileri, arkadaşlarının katkısı ile ayrılık dönemine girer. Asıl hikaye bu dönemde geçmektedir. Her zamanki klasik kadın-erkek ilişkilerinde baskın taraf olma yüzünden ayrılan çift birbirlerini kıskandırmak için başkaları ile birlikte olmayı dener.
Filmde her iki tarafın da akıl hocası olan arkadaşlarının neden olduğu çeşitli olaylar, çiftin bu süreci atlatma çabaları mizahi bir şekilde anlatılmıştır.
Film yaklaşık 2 saat sürüyor ve bol bol gülerek geçiriyorsunuz bu zamanı…
Sonunda ne mi oluyor? Bunu da sinemada öğreneceksiniz. Kesin olan tek şey Şahan Gökbakar’ın bu filminin gişedeki en büyük rakibi yine kendi yarattığı karakter “Recep İvedik”.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın