Benim Hayatım,Bana Güzel…

0

Çocukluk, gençlik, olgunluk dönemi derken yıllar rüzgar gibi geçip gidiyor. Geride dolu dolu geçen hem de mutlu 44 yıl bırakmışım. Benim için hayatın anlamı para pul hikaye, hiçbir şeyim olmasın, ailem ve dostlarım yeter demek.
Hem 44 yaşı geride bıraktığım – her şey ortada yarım asıra yaklaşıyorum – hem de yeni bir yılı karşılamaya hazırlandığım bu günlerde, oturup şöyle bir düşündüm. “Hayatımda neler olmazsa yaşayamam ? ”
Sağlık konusunu gözardı ediyorum, zaten o yoksa yazdıklarımın anlamı da yok.
Önceliklerimi zaten yazdım, oğlum ve eşim, ailem ve yakın arkadaşlarım ilk sırada ve bu hep öyle olacak. Beni olduğum gibi tüm kusurlarımla kabul etmişler, hala da etmeye devam ediyorlar. Sonuçta makine değil insanım, doğal olarak gelgitlerim var, hanginizin yok ki? Hangi durumlarda ne tepki veririm, çok iyi biliyorlar. Yani üzerime gelmeyip oluruna bırakıyorlar, işte onun için hep varlar.

aile29

Ayrıca sevgisiz yaşayamam, herkes beni sevsin isterim çocuklardan tutun yaşlılara kadar. Biraz da beceriyorum ki; yaşlılar benimle sohbet etmek istiyor, çocuklar 4 yaş partilerine davet ediyor.
Gülmeden de yaşayamam, espriler yapıp kendi kendimi eğlendirmeyi de seviyorum. Ne kadar mutlu olursam o kadar mutlu ediyorum.
Kitaplarımın yeri ayrı, okuduklarım okumadıklarım hepsi dahil. Kitap ayıraçlarım da özeldir, atlamadan söyleyeyim.

kitap11

İkinci sırada yaşamsal ihtiyaçlarım geliyor; makyaj malzemelerim… Onların da kendi içinde sırası var. Öncelik göz altı kapatıcımda, onları terracota allık, eyeliner, maskara ve ojelerim takip ediyor. Kendimi toparlayıp makyajımı yapmadan evden çıkaramaz kimse beni, ancak iki elim kanda ise çıkarım.
Saçlarım çok önemli, zaten makyajdan önce muhakkak yıkanmış olur. Ama şampuanım ve saç kremim Elidor’un bukle serisi, onlarsız yapamıyorum. Saçım o gün şekle girmemişse bittim zaten, bütün gün söylenirim. Tabii ki kurutma makinem banyonun baş köşesinde yer alıyor.
Küpelerim, bilekliklerim, yüzüklerim, saatlerim… Her biri zevkle seçtiğim ya da hediye gelmiş vazgeçemediğim aksesuarlarım.

makyaj39

Yüzmeden yaşayamam… Havuz değil deniz benim için özel. O deniz kokusunu, kumlara basmanın zevkini almalıyım. Uçsuz bucaksız denizde istediğim gibi yüzmeliyim… Ey özgürlük !
Şarkı söyleyip, müzik dinlemekten çok mutlu olurum, sesim de fena değil, hem söylerim hem dans ederim.

dans3

Iphone’umu da bırakamam. Eskiden cep telefonu yokken biz ne yapıyormuşuz? Kabus gibi geldi düşününce.
Arabasız da duramıyorum, sanki bir yanım eksik. Hani derler ya “Annenin karnından arabayla mı doğdun” o derece, markete bile arabasız zor giderim.
Kredi kartlarım da hem de limiti dolu olarak çantamda ise  kim tutar beni…

kredikartı

Dikkat edin işten bahsetmedim şu ana kadar, ama boş boş da oturamam. Uğraşacağım bir şeyler muhakkak olmalı. 15 yıllık çalışma hayatımın üzerine, daha rahat ve beni mutlu eden işler yapmayı tercih ediyorum. Yani “kentlikadin.com” hayatımın vazgeçmeyeceğim bir parçası.
Hayat bana güzel…

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.