Bembeyaz Dişler İçin Doğal Destek

0

Bakımlı ve beyaz dişler, güzel görünmenin en temel unsurlarından biri. Bazı yiyeceklerin dişlerinizin daha beyaz ve parlak görünmesine yardımcı olduğunu biliyor musunuz? Üstelik hemen hepsi kolaylıkla ulaşabileceğiniz gıdalar.
Listenin başında portakal ve ananas yer alıyor. Bu iki meyve içinde bulunan enzimler diş üzerine oluşan lekeleri yok etmekte çok başarılı.
diş1
Çilek de diş dostu meyveler arasında. Çilekte bulunan malic asidin dişlere parlaklık kazandırdığı biliniyor. Dişleri parlatmak için birkaç çilekle dişlerinize masaj yapın ve üç dakika bekleyin. Bu sürenin ardından dişleriniz fırçalayın. Sonuçtan memnun kalacaksınız.
Havuç, kereviz sapı ve elma… Hemen her mevsimde ulaşabileceğiniz bu sihirli üçlü de beyaz dişler için önemli yardımcılar. Özellikle dişler üzerinde oluşan lekeleri gidermek için bu besinlerden yararlanabilirsiniz.
diş
Süt ürünleri de dişleri güçlendirmek ve beyazlatmak konusunda etkili. Peynir ve yoğurtta bulunan laktik asit diş çürüklerine karşı önemli bir silah. Yoğurt içinde bulunan proteinler dişlere zarar veren asitlerin bertaraf edilmesinde yardımcı olur.
Sağlıklı beslenme için büyük önem taşıyan bu besinler güzelliğinize de destek veriyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın