Belki de Son Bekar Veya Çocuksuz Tatiliniz, Keyfini Çıkarmaya Bakın!

0

Sizler için bu yaz çok daha kıymetli inanın, belki gelecek yaza artık ebeveyn olacaksınız veya bekar iseniz seneye evli hatta hamile olabilirsiniz. Böyle yazınca bir an ürkütücü gelebilir ama, düşününce aslında çok heyecanlı ve kim bilir bu yaz sizin için nelere gebe? Yeni biri ile tanışabilirsiniz, güzel bir macera yaşayabilirsiniz veya yeni bir spor deneyip, adrenalini artırabilirsiniz.

Sizler için tatil alternatifi o kadar fazla ki, sayfalarca yazılabilir. Unutulmaması gereken ve önemli olan her yıl yaptığınız tatillerden farklı olmasına özen göstermeniz. Bekarlar ya da çocuksuz çiftler için seçtiklerimiz belirli sabit mekanlardan ziyade tatil beldeleri. Konaklama tercihini tabii ki sizin…
kıyıda shut

•Muğla- Datça’nın çok sayıdaki mucizelerinden biri; Palamutbükü. Badem bahçelerinin çevrelediği mis gibi kekik ve adaçayı kokan, Datça’nın en güzel koylarından bir tanesi. Balık yönünden zengin olan yer, daha çok dingin ve sakin tatil tercih edenlerin gözdesi. Denizin dibi, iğne atsanız görebileceğiniz kadar berrak ve güzel. Akşamları güneşin batışını ve ayın doğuşunu seyretmek bile, buraya gitmeniz için yeterli bir neden. Kalabileceğiniz mekanları, internetten bakarak seçip rezervasyonunuzu yaptırın çünkü, gördükten sonra dönmek istemeyeceğiniz kadar mükemmel.
•Kapadokya – Aşk Vadisi ; Tatiliniz illaki deniz demek değil, aynı zaman da görmediğiniz yeni yerler keşfetmek. Görsel medyada her ne kadar en çok uçan balonları görsek de, bunun yanında atları ile de meşhur bu güzel yöre. Sabaha karşı balon gezisi yapabilir veya akşam üzeri at ile gezebilirsiniz. Binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini ziyaret edip, sonrasında yorgunluğunuzu, özel mağara otellerde uyuyarak atabilirsiniz. Daha çok romantik çiftlerin tercih ettiği yörede inanışa göre, çocuğu olmayan bir çift bu aşk vadisini ziyaret edip burada aşk yaparsa çocuğu oluyor. Yörede toprak atölyeleri ve şarap mahzenlerini gezmeyi unutmamalısınız.

shutterstock_109382672

•Alaçatı; 7/24 hareketli olan belde, adrenalin için mükemmel. Her daim ideal rüzgar ile sörf cenneti olan mekanın özellikle gece hayatı da son yıllarda bir hayli aktif. Sosyalleşmek için en önemli araçlardan biri olan su sporlarının birçoğunu yapmak mümkün. Sezonun hiç kapanmadığı yöre özellikle yazın yoğun.
•Bodrum; özellikle hareketli , enerji dolu bir tatil isteyen herkesin en fazla tercih ettiği tatil yöresi. Yazın Türkiye’de eğlence hayatının nabzının attığı Bodrum, 7/24 her aktiviteye açık. Çok sayıda koy, beach ve eğlence mekanının bulunduğu tatil merkezinde her kesimden, her ülkeden insan bulmak mümkün. Sınırsız sayıda konaklama ve eğlence imkanı bulunan tatil merkezinde yapacağınız tatilin boyutunu belirlemek tamamen maddi imkanınıza bağlı. Çok hareketli olan bu tür tatil merkezlerin de erken rezervasyon her zaman avantajlı.

Yukarıdaki tatil merkezleri çok revaçta olup, güzel bir tatil yapabilirsiniz Ama bunun yanında deneyebileceğiniz iki alternatifiniz daha var. Mavi tur ile yat gezisi veya yurt dışında planlanan bir tatil, yeni ve güzel hatıralarınız olabilir.

deniz tekne shut

Son yıllarda özellikle Mavi Tur ile tatil daha çok tercih ediliyor. Belirli bir noktaya sabit kalmadan, değişik bir çok yer keşfedebileceğiniz, Mavi Tur’da kalabalıktan uzak, daha çok deniz ve güneşten yararlanma imkanı bulursunuz. Hele bir de romantik bir tatil düşünüyorsanız çok yerinde bir seçim olacaktır. Zaten aklınızda böyle bir tatil var ise, yine en avantajlısı erken rezervasyon olacaktır.
Diğer bir seçenek ise yurt dışında tatili. Artık günümüzde yurt dışında tatil yapmak eskisi kadar maliyetli değil, hatta bazen yurt içinden daha ekonomik bile olabiliyor. Bunun yanında seçeneklerin de gün geçtikçe çoğalması ayrı bir avantaj sağlıyor. Daha soyut ve rahat bir tatil istiyorsanız, seçenekleriniz arasında mutlaka değerlendirmelisiniz. Yılın 12 ayı çok avantajlı turlar mevcut. Yaz için hem ekonomik hem de istediğiniz yere son ana bırakma derdi olamadan tatiliniz planlayabilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın