Beklenen Gün Geldi! iPhone7 Artık Türkiye’de…

0

Bazıları için gerçek anlamda bir tutku, bazıları için kolaylık bazıları için ise sadece gösteriş… Akıllı telefonlardaki yenilikler  bir çoğumuzu yakından ilgilendiriyor. Ve sonunda beklenen gün geldi ve iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Türkiye’de de satışa çıkıyor.

Bu gece saatler 00:01’i gösterdiğinde Türkiye’de piyasaya çıkacak  yeni seri iPhone’a sahip olmak isteyenler, 7 için en az 3.199TL,  7 Plus için 3.749 TL  ödemeye hazır olmalı. Kurdaki farklılıkların bu fiyatlara bir etkisi olacak mı bilmiyoruz.

iPhone satışları, dünya genelinde Eylül ayı ortasında   başlamıştı. Ancak her zaman olduğu üzere bu ürünler ülkemize biraz gecikmeli ulaşıyor.

tu%cc%88keticiler-uzun-batarya-o%cc%88mru%cc%88-nedeniyle-tercih-ediyo

iPhone 7 satışları ile ilgili ilk rakamlar, üretici firma Apple açısından bakıldığında sevindirici. Yapılan araştırmalar, tüketicilerin  bu telefonu almalarındaki en büyük etkenin, iPhone 7 ve 7 Plus’ların batarya ömürleri olduğunu gösteriyor. Bazıları ise, bu modelin suya dayanıklı olduğu gerekçesiyle tercih ediyor. Apple’ın geliştirdiği şarj ve USB bağlantısına yarayan Lightning girişinden yeni kulaklıklar bağlanıyor fakat standart kulaklıklar için bir aparat da bulunuyor.

iPhone 7 ve 7 Plus satış grafiğindeki yükseliş, biraz da rakip marka Samsung Galaxy Note 7’de yaşanan talihsizliklerden kaynaklanıyor.

samsung-galaxy-note-7nin-u%cc%88retimini-durdurdu

 

iPhone 7’den yaklaşık bir ay önce  Ağustos’ta satışa sunulan Galaxy Note7’lerde bataryadan kaynaklanan sorun bir türlü çözümelenemedi. Dünyanın dört bir yanından telefonların  alev aldığı haberleri gelince Samsung bu telefonları geri çağırmış sorun aşılamayınca da  üretimini durdurmuştu. Bu da şirkete  neredeyse 17 milyar dolarlık bir zarara neden oldu.

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın