Başkan Aranıyor…

0

 

Sadece bir ülke değil neredeyse tüm dünya onun nerede olduğunu sorup duruyor. Evet, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 10 günü aşkın  süredir ortalarda yok. Batı basınında Putin ile ilgili her kafadan bir ses çıkıyor.

İlk iddia Rusya’da ciddi bir salgın haline gelen gribin Putin’i de yatağa düşürdüğü yolunda. Bu konuda henüz resmi bir yalanlama yok.

İkinci iddia da yine sağlıkla ilgili. Putin’in kronik bel ağrısının nüksettiği ve bu nedenle tedavi gördüğü de ortaya atılan senaryolar arasında…

baskan aranıyor3

Putin ile ilgili en çok rağbet gören hikaye ise Başkanın bir süreden beri birlikte olduğu ileri sürülen eski olimpiyat şampiyonu Alina Kabayeva’nın doğum yaptığı ve çiftin bu gerekçeyle yurt dışında olması… Ancak bu konu kesin bir dille yalanlandı.

İşin bir de estetik boyutu var. Kimilerine göre Rus lider botoks yaptırdı ve sonuçtan memnun kalmadı.

Putin’in iki hafta boyunca kameralardan uzak kalması Rusya’da sosyal medyada üzerinde en çok konuşulan konu oldu. “Putin öldü” etiketi Twitter’de bir hafta boyunca en çok yorum yapılan başlıktı.

baskan aranıyor2

Özel hayatını meraklı gözlerden saklamayı başaran Vladimir Putin basına verdiği atletik pozlarla hafızalarda yer etmiş bir lider. Putin’in iki hafta boyunca ortalarda görünmemesinin nedeni bilinmez ama kendisinin gün içinde St.Petersburg’da Kırgızistan Devlet Başkanı Atambayev ile görüşmesi planlanıyor. Bakalım  “aranan Başkan” bulunacak mı?

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın