Evde Tedavi Yöntemleri

0

Her hastalandığınızda acilen doktora koşmak yerine basit rahatsızlıkları kendiniz de tedavi edebilirsiniz.
Boğazınız ağrıdığında veya öksürüyorsanız evde şurup hazırlayabilirsiniz. ¼ çay kaşığı toz arnavut biberi, 1 çay kaşığı elma sirkesi, iki yemek kaşığı su ve 1 yemek kaşığı balı karıştırıp için.

hasta6

Cildinizin parlamasını istiyorsanız mayonezden faydalanın, yüzünüze sürüp sonra yıkayabilirsiniz.
Kaslarınız ağrıyorsa peynirin soğuk terapi görevi gördüğünü hatırlayın. Kokusundan çekinmeyecekseniz alt bacak kas ağrılarında biraz peynir koyun.
Sırtınız ağrıdığında nane ve buz masajını deneyin. Bir kağıt bardağa su ve iki damla nane yağı ekleyip dondurun. Buzu bardaktan çıkarıp sırtınıza masaj yaptırın.
Ödem ve şişkinlik probleminizde karahindibadan yararlanabilirsiniz. Hem idrar sökücü hem de yağlı öğünlerin parçalanmasında safrayı harekete geçiriyor. Günde 1 fincan çay olarak içebilirsiniz.
Uykusuzluktan dertliyseniz doğal melatonin içeren vişne suyu için. Akşam bir bardak vişne suyu uyumanızı kolaylaştırır.

hasta

Dondurma ya da frappe içtiğinizde beyin donması yaşamışsınızdır. Hissettiğiniz an dilinizi damağınıza yerleştirin, dilin verdiği ısı sinirleri yumuşatıp ağrıyı hızla azaltır.
Migren neredeyse herkesin derdi, birkaç damla nane yağı ile 15 dakika şakaklarınızı ovun, anti-enflamatuar etkisi sinirlerinizi yatıştırır.
İnci gibi dişler istiyorsanız, portakal kabuğunun içindeki beyaz kısımla dişlerinizi ovun.Günde 1 kez dişlerinizi fırçalamadan önce uygulayın.
Mideniz bulandığında nane ve frenk kimyonu karışımı iyi gelebilir. Bir yemek kaşığı frenk kimyonu tohumunu ve bir çay kaşığı kuru naneyi karıştırın, 350 gram kaynamış suya ekleyip 10 dakika bekletin. Süzerek balla için.

Kaynak : Dr.Mehmet Öz

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın