Başbakanın Başı Harcamalarla Dertte.

0

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu şu sıralar çok sıkıntılı. Sorun ne savaş, ne silahlanma yarışı ne de siyasi rekabet. Hükümetin, bütçe açığını kapatmak için vergileri artırmaya gideceğini açıklaması üzerine İsrail kamuoyu, başbakanın yaptığı özel harcamaları mercek altına aldı.
Netanyahu’nun görevde bulunduğu 4 yıl içinde, gıda, temizlik, mobilya, makyaj ve giyim için yaptığı harcamalarda yüzde 100’lük artış olduğuna dikkat çekiliyor.
İsrail Başbakanı ve eşinin yurtdışı gezilerine kuaför ve makyaj uzmanlarının eşlik etmesi, Netanyahu’nun en sevdiği marka dondurmayı yemesi için yılda 3 bin dolara yakın para harcanması basında yer alan haberlerden bazıları… Başbakanın eşi Sara da yanında çalışan personele kötü davranması, pahalı zevkleri ve yurtdışına yapılan resmi ziyaretlere katılmadaki ısrarı yüzünden eleştiri oklarına hedef oluyor. Ancak, Başbakan Netanyahu hakkında kendisinden önce gelen bazı liderler gibi rüşvet iddialarına rastlanmıyor.
İsrail’de siyasiler yaşamlarını ortalama koşullarda sürdürürdü. Bir başbakanın ev işlerine yardım etmesi işe toplu taşıma araçlarıyla gitmesi sıradandı. Ancak son yıllarda yaşanan ekonomik büyüme, İsrailli siyasilerin yaşamlarını da değiştirdi.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın