Başarılı Kadınların Farkında Oldukları Şeyler…

0

Her kadın için “başarı” tanımı farklıdır. Kimi güzel yemek yapmayı, kimi evinin daima düzenli olmasını, kimi çocuklarının okuldaki zaferlerini, kimi iş hayatında kazandığı parayı, kimi kariyerinde geldiği noktayı, kimi ise çevresindeki insanlar üzerindeki etkiyle başarısını tanımlar. Başarı tanımınız ne olursa olsun, ona ulaşmak için daha önce denenmiş ve onaylanmış bazı kurallar var.
1- Dünya çapında başarılı kadınlar,işin sırrının yaptığın şeye duyduğun tutkuda yattığını savunuyor. Amacın,yeteneğin ve emeğin karşılık bulması için mutlaka tutkuyla beslenmesi gerekiyor.
2- Mükemmeliyetçi olmak hem zaman hem de enerji israfına yol açar. Üstelik getireceği mutsuzluk da cabası. Kimsenin sizden süper kadın olmanızı beklediği yok, sadece kendinizdeki cevherin farkında olun.
3- İş yaşamında başarılı olan kadınlar genellikle “patron” koltuğuna oturuyor. Çünkü patronsanız sizin kurallarınız uygulanır. Kontrolü ele aldıysanız artık hedefe odaklanmanız daha kolaydır.

 

4- Dikkat edin “başarılı kadınlar” genellikle iyi evlilik yaparlar. Eşleri onların başarısından gocunmak yerine destekleyici rol oynarlar. Ama bazı başarılı kadınlar yola yalnız çıkmayı tercih eder.
5- Başarılı kadınlar risk almaktan çekinmezler. Kendilerine “eğer bu adımı atarsam en kötü sonuç ne olur? sorusunu yöneltmekten kaçınmazlar. Yaygın inancın aksine, kadınlar risk alırken daha rasyonel davranır. Hesap yapmadan yola çıkmazlar.

shutterstock_143909278
6- Başarılı olacaklarına inanmaktan vazgeçmeyen bu kadınlar, başarısızlığı sonuç olarak kabul etmezler. Mesela ünlü Harry Potter serisinin yazarı olan J.K Rowlings ilk kitabının basımı için 12 yayın evinden gelen olumsuz cevaplara rağmen roman yazmaktan vazgeçmemiş.
7- Başarılı kadınlar kendilerine iyi bakar. Zayıflamak için değil,sağlıklı olmak için spor yaparlar.
8- Her şeyden önce günlerini programlayan başarılı kadınlar, listede yer alan her işin tamamlanmayacağının da bilincindedir. Hani bir reklamda vardı; obua çalarken maraton koşmanın mümkün olmayacağını bilirler.
9- Kendi kendine kalma lüksünü asla ihmal etmezler. Başarılı bir insansanız zamanınız çok kıymetlidir.Ama hiç bir şey sizden daha değerli olmamalıdır. Siz varsanız, sağlıklıysanız üretebilirsiniz.
10- Dostlukların sahip olacakları en önemli hazine olduğunun bilincindedirler. Var olanı korumaya,yeni değerleri yaşamlarına sokmaya hazırdırlar.
11- Başarılı kadınlar,bu durumun bir ekip çalışmasının sonucu olduğunun farkındadır. Ve bunu dile getirmekten, minnetini göstermekten mutluluk duyarlar.

.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın