Bahçe ve Balkonlarınız İçin Yaz Çiçekleri

0

Yaz bahçesini ve çiçekleri seviyorsanız hazırlık zamanı geldi.
Hangi çiçek,nasıl yetiştirilmeli;

Kadife Çiçeği; hem kokusu hoş hem de dayanıklıdır.İyi işlenmiş her tür toprakta yetiştirilebilir.Güneşi ve yarı gölge alanları sever.Çiçekleri dik büyür, sarı, kırmızı ve turuncu renklidir.Çiçekleri eksilmesin istiyorsanız, solan çiçekleri sıkça temizlemek gerekir.
kadife.cicegi1
Ortanca;yaz boyunca çiçekli kalır.Gölgeli serin alanlarda güzel gelişir.Yaz aylarında bol su ister.
ortanca

Begonya; bordür bitkisi olarak da kullanılan bu çiçek,yaz boyu çiçeklidir.Rutubetli ve serin topraklarda iyi yetişir.Hem gölge hem güneş ister.Tohum ya da yumruyla yetiştirilir.

 
begonya
Yıldız Çiçeği; renk ve çiçek yönünden zengindir.Bol güneş sever, asit karakterli topraklarda yetişirse ideal olur.Toprağını ve suyunu kontrol etmek gerekir.

 
yıldız

Ateş Çiçeği; Yaz boyunca kırmızı açar. Güneşi sever, nemli toprak ister. Düzenli sulanmalıdır ki dayanıklı olsun.Sıcağa da dayanıklıdır.
ateşçiçeği

Bodrum Papatyası; Turuncu, mor,pembe,beyaz ve sarı renkleriyle yaz boyunca açan çiçekleri renk ziyafeti sunar. Rüzgara karşı korunaklı ve güneşli alanları sever. Toprağı kurumadan, düzenli sulanmak ister.

bodrumpapatyası

Ağaç Minesi; çiçekleri önce sarı ve pembe, ardından da kırmızı ya da turuncu renkli olur.Yuvarlak demetler halinde açar,yaz başından sonbahar sonuna kadar dayanır.Güneşi sever, yarı gölge alanda da yetişir.Kuraklığa dayanabilen bir çiçektir.

ağaçmines,

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın