Bahar Çiçekleri Ruhunuzu ve Cildinizi Besliyor

0

Baharın en güzel yanı etrafta tomurcuklanan ağaçları, çiçekleri görmek…rengarenk ve güzel kokulu bu çiçekler sadece gözleri değil, duyguları da hareketlendiriyor.

Hangi çiçekler cildinize ve ruhunuza iyi gelecek;

Frezya masumiyetin duygusu olan ve kokusuyla duyguları harekete geçiren bir çiçek olarak biliniyor. Frezyaların tümünde bulunan linalool içeriği turunçgilleri andıran bir notaya benzer çiçeksi ve tazeleyici bir aroma salgılıyor. Frezya çiçeği sabun, duş jeli, vücut losyonu ve parfümlerde canlandırıcı etkisi ve duyguları pozitif etkileyen aroması ile keyifle kullanılıyor.

Leylak psikolojik açıdan sakinleştirici etkiye sahip bir çiçek, esansiyel yağı ile aromaterapide kullanılıyor. Beyaz leylaktan elde edilen yağ duyguları harekete geçirirken, mor leylak rahatlatıcı ve anksiyeteyi giderici etki yapıyor.

Kiraz çiçeği zengin antioksidan içerikli ve esansiyel yağ asitlerinden zengin oluşu ile cilt bariyerini onarıp esnek ve pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. Cildi yatıştırıcı özellikli ve enflamasyon karşıtı, ayrıca ciltteki DNA hasarı yapan asit oluşumunu engeliyor.

Şakayık kırmızı, beyaz, sarı, pembe renkleri ile pozitif arzuları çoğaltıyor. Cilt bakım ürünlerinde etkili olan koyu leke açıcı bu çiçek pigmentleri azaltan ısı-şok proteini salgılayarak enflamasyonu azaltıyor. Cildin ışıldamasını sağlıyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın