Az Stres Duygusal Sağlığı Korur

0

Siz de bazen gereğinden fazla yoğun olduğunuzu, üstünüze fazla sorumluluk aldığınızı düşünüyor musunuz? Kendinizi gereğinden fazla önemseyip, siz olmadan hiç bir şeyin tam olarak yürümeyeceğini düşünürsünüz bazen. Çok çalışma ile hayatınız arasındaki dengeyi kurmayı öğrenmek gerekiyor.
Ekibinize güvenmeyi ve iş bölümünü yapıp, devretmeyi öğrenmekle başlayabilirsiniz buna. Siz yokken dünya yok olmuyor,her şey birbirine girmiyor, altınızda çalışanlar da iş yapmanın ve başarmanın keyfini duysun. Böylece kendinize vakit ayırmanın ilk adımını atmış oluyorsunuz.
Toplantılarınızı gereğinden fazla uzatmayın, süre uzadıkça hem sonuca varmak güçleşiyor hem de konu dağılabiliyor. Toplantı notlarını da ilgili kişilere paylaştırdıysanız, size kontrol edip son düzeltmeleri yapmak kalıyor.
Hayatınızdan stresi uzaklaştırmayı başardığınızda yaşamaya başlıyorsunuz aslında. Çevrenize bir bakın, duygusal sağlığını korumayı başarmış insanlar hayattan zevk almasını biliyor.
Diyeceksiniz ki, basit değil ama unutmayın hayatınızı mahvetmek de kurtarmak da sizin elinizde.Kim istemez verimli ve mutlu bir iş hayatıyla, özel hayatı dengede gitsin. Doğru adres sizsiniz bunun için, ne kadar yaşayacağınızı bile bilmediğiniz bu hayatta kendinizi mutlu etmek ne güzel olurdu.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın