Angelina Jolie Yumurtalıklarını Aldırdı ve Kadınlara Seslendi…

0

     “Böylesi kararları almak kolay değil. Ancak sağlığınız için kontrolü ele alıp mücadele etmek gerekiyor.  Kendi sağlığınız konusunda bilgi edinebilir, olasılıkları değerlendirebilir ve seçiminizi yaparsınız. Bilgi güçtür…”

     Oscar ödüllü oyuncu Angelina Jolie sağlığı ile ilgili son gelişmeleri New York Times gazetesinin bugünkü sayısında bu sözlerle duyurdu.

 

Angelina Jolie yumurtalik1Jolie, yumurtalık kanseri riskine karşı bir operasyonla yumurtalıklarını aldırdığını açıkladı. Kendi annesini 56 yaşında yumurtalık kanseri yüzünden kaybeden Angelina Jolie kendi çocuklarına bu durumu yaşatmayacağını söyledi.

Jolie yumurtalık operasyonunu kamuoyu ile paylaşırken risk altındaki kadınların seçenekleri olduğuna dikkati çekmeyi hedeflediğini belirtti.

Doktorların kendisine kalıtsal nedenlerle yüzde 50 olasılıkla yumurtalık kanseri olacağını açıkladığını anlatan Jolie sağlığı konusunda da önemli bilgiler verdi.

Jolie, hormon takviyesi kullandığın ancak artık menopoz dönemine girdiğini yazıyor. Bundan sonra çocuk sahibi olamayacağını ve bir takım fiziksel değişiklikler geçireceğinin farkında olduğunu dile getiren ünlü oyuncu “bundan sonra olacaklar konusunda rahatım, ancak bu benim güçlü olmamdan kaynaklanmıyor. Çünkü bu, yaşamın bir parçası, korkacak bir şey yok.” dedi.

İki yıl öne yüksek kanser riski nedeniyle iki memesinden ameliyat olan Angelina Jolie, o zaman da bu kararı nasıl aldığını açık bir dille kamuoyu ile paylaşmış, toplumda meme kanseri konusunda farkındalık yaratmayı hedeflemişti.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın