Androjen Kokular Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

0

Parfüm sıkmak, en sevdiğin elbisenizi giydiğinizde ya da en sevdiğiniz yemeği yediğinizde duyduğunuz hisse benzemeli, sizi harekete geçirmeli.
Maskülen ve feminen notalar bir arada kullanıldığında seksi parfümler ortaya çıkıyor.Yeni nesil androjen kokular kadın ve erkek notalarının birlikte kullanıldığı, kadınsı notaların erkeksi notalarla harmanlanmasıyla oluşuyor. Kokular beynin karar mekanizması olan korteks bölümüne kaydediliyor. Androjen psikolojisine göre, bu parfümü koklayan birisi kendinize güvenmek gibi erkeksi yönlerin olduğunu düşünür.Araştırmalara göre maskülen kokular sürerek iş görüşmesine giden kadınlar, diğer adaylardan daha çok tercih ediliyormuş. Bu parfümler ayrıca kadın ve erkek arasındaki ateşi arttırıyormuş.

koku4

Yves Saint Laurent Manifesto; zambak, frenk üzümü,sedir ve sandal ağaçlarının odunsu notalarıyla ortaya çıkıyor. Tonka fasülyesi ve vanilya da dişi ve olgun bir hava katıyorç
Chanel Coco Noir Eau de Parfum; gül,yasemin, bergamot,tütsü ve sardunya yapraklarının harmanlandığı bu parfüm egzotik kokuyor.
Estee Lauder Wood Mystique Unisex Parfüm; gül ve mısır yasemini, pembe biberle baharatlanıyor.İçeriğinde şakayık yaprakları, agar ağacı, paçuli ve deri olan parfümün lüks ve elegan bir kokusu var.
Diesel Loverdose Eau de Parfüm; meyankökü, odunsu notalarla birleşiyor, yasemin, zambak ve vanilya ilavesiyle hoş bir koku veriyor.
Lady Gaga Fame Eau de Parfüm; hafif ve tatlı bir kokuya sahip. Rengi siyah ama tende leke bırakmıyor. Keskin belladonna kokusuyla meyvemsi ve ballı bir notaya dönüşüyor.
Gucci Premiere Eau de Parfüm; kadınsı çiçek notalarını sıcak ve erkeksi deri akoruyla harmanlanmış. Şık bir gece elbisesinin üzerine deri ceket giymek gibi havalı bir his veriyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın