Amy Winehouse’ı Blumia mı Öldürdü?

0

Kısa süre içinde efsane isimler arasında yer alan İngiliz şarkıcı Amy Wine House’un ölüm nedeni üzerindeki tartışmalar hala devam ediyor. Bu tartışmalara ağabeyinin yaptığı açıklama yeni bir boyut kazandırdı.
Londra’daki Jewish Museum’da “Amy Winehouse: Bir Aile Portresi” isimli serginin açılışı sonrasında The Observer’a konuşan Alex Winehouse, yaklaşık iki yıl önce ölen kardeşinin çocukluğunu, müzik yaşamını anlattı.
Alex Winehouse kardeşinin sorunlarının çoğunun, müzik kariyerindeki yükselişinden önce de var olduğunu , sanatçının 20’lerine gelmeden bulimia hastalığına yakalandığını açıkladı. Amy Winehouse’un uzun yıllar boyunca yeme bozukluğu yaşadığını ifade eden, Alex Winehouse, ;
“Amy 17 yaşındayken bir grup genç kızla takılıyordu. Aşırı kalorili soslar koydukları yemekler yiyip sonra istifra ediyorlardı. Diğer kızlar daha sonra bu davranıştan vazgeçerken Amy devam etti . Onu öldüren Bulimia’ydı”. dedi.

Amy-Winehouse1

Blumia Nedir?
Bulimia nervoza veya kısaca bulimia bir yeme bozukluğudur. Bulimik, atak sırasında normal insanlardan fazla yerler. Bu yeme işlemini genellikle yalnız kaldıklarında çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışırlar. Daha sonra yediklerinin kilo almasına neden olmaması için kusma,uygun olmayan bir şekilde laksatif, lavman, diüretik veya diğer ilaçların kullanımı, yoğun egzersiz gibi yöntemleri kasıtlı ve bilerek uygular.
Blumia Tanısının Kriterleri;
Yineleyen tıkınırcasına yeme nöbetleri
Yeme kontrolünün kalkması
Kilo almaktan korunmak için kusma nöbetinin gerçekleşmesi
Egzersiz yapma veya yemek yememe gibi çözümlere başvurma
Vücudunun biçimi ve ağırlığından etkilenme
İnsanlar, bu yeme- çıkarması psikolojik sorunları çözemeyeceklerini düşünmelerinden ve kilo takıntıları olmasından da kaynaklanmaktadır. Kustuktan sonra kendilerini rahat hissedeceğini düşünürler ve bilerek çok yemeğe başlarlar. Nasıl olsa yedikten sonra kusacaklardır.
Bulimiklerin kendilerine güvenlerini yitirmiş kişiler oldukları da unutulmamalı. Kendilerini vücut ölçüleriyle kanıtlamaya ve sevdirmeye çalışırlar.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın