Alışkanlıklar, İleride Kurtarıcınız Oluyor

0

Size katkıda bulunan birçok alışkanlığa sahip olabilirsiniz. Üstelik bu sağlıklı alışkanlıkları düzenli tekrarladığınız için ilerideki yaşlarınızda sizi mutlu edecek.
Masaj yaptırmak artık bir lüks değil ihtiyaç oldu, size kendinizi yenilenmiş ve huzurlu hissettiriyor. Ağrıyan kaslarınızı yumuşatıp, bağışıklık sisteminizi de kuvvetlendiriyor. 45 dakikalık bir İsveç masajı, vücutta oluşan zararlı durumlar ve hastalıklarla savaşan lenfositlerin üretimini artırıyor. Avuç içleri ile direkt kasa uygulanan İsveç masajının 5 esas tekniği var; amacı hızlı kan dolaşımını sağlayarak adaleleri güçlendirmek, eklemleri kuvvetlendirmek, adale ve sinir sistemini uyararak toksin ve yağların kırılmasını sağlamaktır.

masaj5

 

 

Deniz ürünlerini sık sık tüketmek, Omega 3 yağ asidini daha fazla almanıza yol açıyor.        Hafızayı güçlendirme ve kalbin fonksiyonlarını geliştirmenin yanında daha güçlü                görmenizi de sağlıyor.
Yoga yapmak sadece meditasyon değil, en bilinen A harfi duruşu stres seviyesini azaltıyor. Aynı zamanda dengenizi geliştiriyor, özellikle 60 yaş üzerindeki kişilerin çok sık düştüğünü biliyorsunuz. Yapılan araştırmalar 23-35 yaş arasında olup, haftada 3 gün yoga yapan kadınların hem dengesini koruduğunu hem de sıkı bacaklara sahip olarak kas kontrolünü geliştirdiğini gösteriyor.
Az yağlı ve az kalorili yoğurt, özellikle ara öğünlerde kurtarıcı oluyor. Kalsiyum,protein ve probiyotiklerden zengin olduğu gibi nezle ve griple de savaşıyor. İçinde bulunan iyi bakteriler soğuk algınlığına yakalanma riskini % 12 oranında azaltıyor. Etiketine “canlı ve aktif kültürler” yazan yoğurtları tercih etmelisiniz.

Healthy breakfast woman

 

Seks yapmaktan kaçmayanlar yine yaşadı, stresi azaltıp kalori yakmanın yanında baş ağrısına da iyi geliyor. Migren ağrısı çeken kadınların yarısı seks yaptıktan sonra rahatladıklarını söylüyor. Yani beynin çalışma sisteminin orgazmla olan bağlantısı baş ağrısını geçiriyor.
Düzenli olarak dişçiye gitmek ve diş bakımını yaptırmak kalp sağlığını olumlu etkiliyor. Diş eti hastalıkları yüksek kolestrol ve tansiyona neden oluyor, bakteriler kan dolaşımına karışarak bağışıklık sistemine de zarar veriyor.
Sigara kötü bir alışkanlık gerçekten, üstelik hafızanıza da zarar veriyor. Karbonmonoksiti içinize çektikçe, beyne giden oksijenden zengin kan azalıyor. Sigara içmeden geçirilen 2 yıl hafızanızı % 24 kuvvetlendiriyor.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.