Akıllı Telefonlarla Çapkınlık Yapmak ve Arkadaş Bulmak …

0

Yeni cep telefonu uygulamaları sayesinde artık çapkınlık daha rahat yapılabiliyor. Kendinize en yakın kişiyi saniyeler içerisinde hemen bulabiliyorsunuz. İlgi alanları uyan kullanıcıların konum ve bilgileri saniyeler içinde uyduya gidip eşleşiyor, uygunsa akıllı telefonunuza bildirim geliyor. Mesajlajmak istemediklerinizi engelleyebilirsiniz. Bu arada kullanacaksanız şarjlarınızı yanınızda taşıyın, hızla bitiriyor.

telefon13

Pazar büyüklüğü 2 milyar dolar olan arkadaşlık uygulamalarını günde aktif olarak 150 milyon kişi kullanıyor. Kullanıcıların % 10’u uygulamayı telefonuna yüklüyor ve günde ortalama 22 dakikasını uygulamada geçiriyor. Bu arada % 40’ı da kullanımda yalan söylüyor.
“Tinder” en bilineni; akıllı telefonun GPS özelliğini kullanarak en yakınındaki diğer Tinder kullanıcılarını tarayıp buluyor. Facebook profilinizle kaydolabilirsiniz. Sadece sevenleri buluşturan bu uygulamada mesajlaşabilmek için her iki tarafın da birbirini beğenmesi gerekiyor.
Uygulamayı kullanan birisinin tespitlerini de iletelim. Fotoğraflara dikkat edin tanışacaksanız bari yakışıklı olsun, telefon numarası istemiyor ya da vermiyorsa evli ya da sevgilisi var. Yazışmayı uzatırsanız sıkılıp başka kullanıcılara dönüyorlar. Ücretsiz olan bu program, hem iPhone hem de Android telefonlara ücretsiz yükleniyor.

tinder

“Instamessage”; instagram kullanıcılarının birbirine mesaj göndermesini sağlıyor. Bunu yaparken akıllı telefonların GPS özelliğiyle, Instagram’a kim hangi fotoğrafı yüklemiş gösteriyor.

SAMSUNG CSC

“Banjo”; Instagram, Facebook,Twitter,Foursquare sosyal ağlarına bağlanıp kullanıcıların konumlarını ve etrafındaki diğer aboneleri gösteriyor. Bir harita kullanıyor ve kullanıcılar bu haritadan faydalanarak yeni arkadaşlar buluyor. Android telefonlara ücretsiz yükleniyor.

banjo1

“Skout”, akıllı telefonların sallanmasıyla çalışıyor, kullanıcılar telefonu sallayarak kendilerine uygun arkadaş buluyor. 30 saniye boyunca eşleşilen diğer kişinin cinsiyetini göremiyorsunuz. Puan toplayarak diğer kullanıcılara hediyeler de gönderebilirsiniz.

skout

“OkCupid”; ülkemizde çok kullanılan bir çapkınlık uygulaması , kullanıcıları konumuna göre eşleştiriyor. Kullanıcılar ücretsiz mesajlaşabiliyor ancak mesaj kutusu kısıtlı, kullanmak isteyen ücretli hesap satın alıyor.

okcupid

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.