Aceleniz Varsa, Bodrum İyi Bir Tercih Değil…

0

Kimilerine göre kavimler göçü başladı, kimilerine göre Türkiye’nin trafikle imtihanı. Milyonlarca insan rutin, hayatına bir mola verme ihtiyacı içinde. Uzun zamandır hasreti duyulana doğru yollardayız. Memlekete, aileye, akrabaya, sakinliğe, güneşe, denize, dağa, eğlenceye hatta dilini yolunu bilmediğimiz diyarlara. Yeter ki aylardır yaşanılan iş, aş, sınav, tekdüzelik girdabından çıkalım.

Otobüs ve uçak biletleri günler öncesinden tükendi. Haber kanalları daha sabah saatlerinden itibaren karayollarındaki durumu gösteriyor. Şehirlerarası yollar, İstanbul trafiğine nispet yapar olmuş. Arife gününün de farklı olması beklenmiyormuş…

Bu bayramı, tatil yapmak için değerlendireceklerin önemli bir kısmı Muğla istikametine doğru hareketlenmiş. Bodrum, açık ara en gözde tatil yeri ilan edilmiş gibi.

En azından ilçenin trafiği öyle diyor. Zaten oteller, plajlar, yeme içme yerleri, eğlence mekanları günlerdir yolunuzu gözlüyordu.

Şansınıza, geçen hafta göz açtırmayan rüzgar dindi, deniz de tam kıvamında; ne çok soğuk ne de sıcak. Taze sebze ve meyvenin de tam zamanı. Semt pazarları rengarenk. Yarımadanın her noktası, tatilciler için kolları sıvamış durumda.

Deniz, güneş ve huzur arayanlara, gündüz gece fark etmez “yeter ki eğleneyim”, dinlenirken “biraz iyi müzik duyayım diye aklından geçirenlere de seçenek çok Bodrum’da. Her yaş grubuna, her bütçeye uygun etkinlikler var. Antik Tiyatro, Bodrum merkez, Gümüşlük ve Bitez’de bir çok farklı mekanda sevdiğiniz sanatçıları dinleme şansını yakalayabilirsiniz.

Sadece planınızı erkenden yapın yer bulamama sıkıntısı yaşamayın.

Yolunuz Bodrum’a düşecekse, bir kaç konuya dikkatinizi de çekmek isteriz. Her gelişinizde aynı şeyi gözlemlersiniz, yine de hatırlatalım. Bodrum’da da fiyatlar arttı. Kira artışları, enflasyon, ekonomik sıkıntı burada da yaşanıyor ne yazık ki. Adı Bodrum ama fiyatlar İstanbul…

Daha ilçeye girer girmez betonlaşma gözünüzü acıtacak. Beton işgali, inşaat hezeyanı bizi de esir aldı. Trafik sıkıntılı. Unutmayın, burada serbest kavşak ve trafik ışıklarında uzun bekleme diye bir kültür var. Motosiklet kullananlara da çok özen gösterilir. Otomobil kullanırken de bir düşünün; o kadar aceleniz varsa neden Bodrum’a geldiniz? Acele etmek zorunda olduğunuz yeri ardınızda bırakmadınız mı? Şöyle üç beş gün ayağınızı gaz pedalından uzaklaştırın…

SONY DSC

Denizi, sahili ve suyu kullanırken dikkatli olacağınızı biliyoruz bir de sokak hayvanlarına azıcık su, yemek ve çokça sevgi verirseniz… Son bir not; Bodrum’da tatil yaparken ülke gündeminden kopamazsınız… Bir de bayram sonrasında Bodrum’da kalmazsanız, Kısmet’te yemek yiyemezsiniz. Tüm bunları okuduktan sonra, ne iyi ettiniz de geldiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın