9 Yaşında Duran Bir Kalp. Ve Bugün 25 Kasım…

0

” Mahkemede tacizcisini tekrar görme korkusu 9 yaşındaki çocuğu öldürdü!

İzmir’in Bornova İlçesi’nde, evinde fenalaştıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden ilkokul öğrencisi 9 yaşındaki Y.K.’nin ölümünün ardından yaşadığı dram ortaya çıktı.”

Haber, işte bu cümlelerle başlıyor.

Okudukça kolunuz kanadınız kırılıyor. İnsan olmaktan bir kez daha utanıyoruz. Ama bitmiyor. Her gün birer ikişer ölüyoruz. Her gün içinde cinsel taciz, kadın cinayeti, çocuk istismarı gibi acı kavramların geçtiği olaylara tanıklık ediyoruz.  “Kadın olduğumuz ” için her gün ayrımcılığa karşı mücadele vermemiz gerekiyor.

kadinlar-s%cc%a7iddete-kars%cc%a7i-birlik

Kadın için hayat, her yerde zor. Birleşmiş Milletler tarafından ortaya konulan rakamlar  korkunç… Tüm dünyada kadınların ve kız çocuklarının yüzde 35’i fiziksel ya da cinsel şiddete maruz kalıyor.

15 yaşın altında 30 milyon kız çocuğu, “kadın sünneti” riski altında yaşıyor. Kadın sünnetine maruz kalmış 130 milyon kadın ve kız çocuğu var.

Dünyada “çocuk yaşta” evlendirilmiş, 700 milyon kadın var.  Üstelik bu kadınların 250 milyonu, 15 yaşın altındayken evlendirilmiş.

turucu-balon-s%cc%a7iddeti-durdurVe bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü…

Aslında söyleyecek fazla söz yok. Artık kadınların, kendi can güvenlikleri, hakları ve özgürlükleri için dayanışma içinde olmaları gereken günlerdeyiz. Bunu kızlarımıza borçluyuz.

 

( Yazıda geçen haberin devamını bu linkten okuyabilirsiniz.)

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/635698/Mahkemede_tacizcisini_tekrar_gorme_korkusu_9_yasindaki_cocugu_oldurdu_.html)

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın