60 Milyon Lira! Hayal Kurma Günleri Başladı…

0

Herhalde bugünün en merakla okunacak ve üzerinde en çok konuşulacak haberi Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde verilecek büyük ikramiyenin miktarı olacak. Malum, ülkede ekonomi konusunda bir kafa karışıklığı mevcut. Kimine göre ülke ekonomisi çoktan krize girdi, kimine göre koşar adım krize gidiyor kimilerine göre ise ortada “hafif “bir sıkıntı var. Ancak evlerde, iş yerlerinde ve sokaklarda yapılan sohbetlerdeki hava çok ağır.

Doğal olarak herkeste bir umut arayışı var. Ah bir piyango çıksa! Milli Piyango İdaresi 31 Aralık 2016’da yapılacak yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyeyi 60 milyon lira olarak belirledi. Bu ikramiyenin tek bilete isabet etmesi durumunda tarihin en büyük miktarı verilmiş olacak.

milli-piyango-yilbas%cc%a7i-c%cc%a7ekilis%cc%a7i-60-milyon-lira

6o milyon liralık büyük ikramiyenin yanında 1 adet 10 milyon lira, 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin lira dağıtılacak. Toplamda 348 milyon 180 bin lira ikramiye dağıtılacak.

İkramiye miktarlarını okurken bile insanın gözü dönüyor. Ama hayal kurarken genellikle en büyük ikramiyeye göz koyarız. 60 milyon lira nereden bakarsanız bakın, hangi para cinsine çevirirseniz çevirin, çok büyük para. Bu parayla neler yapılabilir?

67 bin 500 tane Cumhuriyet altını

Son model jetler

Lüks yatlar

Fiyatlarına ve türlerine göre değişse de yüzlerce ev…

Yine fiyatlarına ve modellerine göre değişen yüzlerce otomobil..

Yapacağınız yatırıma göre elde edebileceğiniz ciddi bir aylık gelir…

Listeyi uzatmak için biraz çalışmak lazım tabii ki… Herkesin hayalleri farklıdır değil mi? Yine de en büyük ikramiyenin dışındakileri de değerlendirmeye almak gerekir.  Ne olur ne olmaz.

60-milyonla-ne-yapilir

Ancak bu hayallere ulaşabilmek için bilet almayı unutmamak en temel nokta. Yılbaşı bilet fiyatları;

Tam bilet: 60 lira

Yarım bilet 30

Çeyrek bilet: 15 lira.

Yılbaşı biletleri bugün itibariyle satışa sunuldu. Yani alacağınız biletin sıcaklığında hayaller kurmak için bir aylık süreniz var. Sonrası mı? Ona o zaman bakarız…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın