40’tan Sonra Genç Görünmenin Yolları

0

Genç görünmek deyince yanlış anlamayın, her kadın kendine göre gençtir, yaşlanmaz kaç yaşında olursa olsun. Biz kadınlar hoş görünmekten, etrafın dikkatini çekmekten, iltifat almaktan çok hoşlanırız. Sahte değil, gerçek iltifattan…
Aynanın karşısına geçip de makyaj yaptığım zaman, dikkatsiz bir iki hareket bile kötü bir görünüm veriyor. Olduğumdan daha yaşlı görünüyorum. Ya da yanlış bir saç şekli aynı sonucu doğuruyor.

sonsuz

İşte bu durumlarda kurtarıcınız olacak bazı yollar var;
Parlak pembe tırnaklar elleri daha genç ve sağlıklı gösterir. Yuvarlak törpülenmiş kısa tırnaklar daha doğal görünür.
Uzun saçı hepimiz çok severiz, ama belirli bir yaştan sonra kat kat kesilmiş hacimli saçların daha genç gösterdiğini kabul etmek gerekiyor. Mat, uçları kırılmış ve bakımsız saçlar yaşlı gösterir.
Saç rengi yaşla beraber matlaşır, saç tellerinin ışığı yansıtmasını sağlamalıyız. Kumral ya da kızıl saçlar için de, sarı saçlara uygulanan saç cilasını kullanabiliriz.Ortaya çıkan sıcak ışıltılar cilde de ışıltı verir.

saç31

Işığı yansıtan genç bir cilttir. Kompakt fondötenler taze ve sağlıklı bir görünüm verir. Yanaklar,kaş kemiği ve burun köprüsü gibi yüzün yüksek bölgelerine aydınlatıcı sürmek, cilde dirilik verir.
Yanaklarda şeftali pembesi tonlarında ve fırçayla yanak kemiklerine doğru uygulanan bir allık, yüz hatlarını belirginleştirip cilde doğallık verir.
Kaşlar da önemli, çok kalkık kaşlar uçları sarkık göründüğünden olduğumuzdan yaşlı gösterir. Kaş boyası ile görünüm düzeltilebilir.
Gözlerin düşük görünmemesi için, gözlerin dışından kaşın ucuna doğru bir çizgi olduğunu düşünerek, göz farını bu çizginin üstüne doğru sürmek iyi sonuç veriyor. Farı dağıtmak için parmaklardan yararlanıyoruz.
Cildin sıkı görünmesi için yüz kremlerini soğuk uygulamalı; kılcal damarlar gerginleşip, şişlikler azalıyor. Kremi buzdolabına koyabilir ya da yüze 5-10 dakika kadar soğuk kompres yapabiliriz.

krem6

Yaş 30’u geçince çift kat maskara kullanmalıyız, yoksa kirpikler ince ve kısa görünür.
12 saat süre boyunca etkili kırışıklık dondurucu ürünler var. Silikon içeren bu ürünler ince çizgileri ustalıkla gizliyor, hafifçe uygulanabilir.
Cildimizin rengi yaşla beraber açılır, bu nedenle dudaklarda daha parlak renkler kullanmak ve dudakları ince ve küçük gösteren koyu bordo tonlardan uzak durmak gerekiyor.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.