3 Saat Diyeti’nin Sırrı

0

Spor Eğitmeni ve sağlık uzmanı Jorge Cruise’un yaratıcısı olduğu bu diyet ile aç kalmadan, sevdiğiniz besinlerden vazgeçmeden zayıflamanın yollarını keşfedin.

3 Saat Diyetinde önemli olan ne yediğiniz ve hangi saatte yediğiniz, öğünlerin arasının 3 saati geçmemesi esasına dayanıyor.

Öğünlerin arası 3 saatten fazla olduğu zaman doğal açlık savunma mekanizması devreye giriyor. Vücut metabolizmanın işleyişini bozmamak için  kalori zengini kaliteli yağ dokularını koruyup, enerji elde etmek için kas dokusunu kullanıyor.

üçsaatdiyeti

Araları üçer saat olan toplam 6 öğünlük diyette, ana öğünler 400 kalori, ara öğünler 100 kalori olarak hesaplanıyor. Tatlı kaçamağı yaparsanız 50 kalori daha ekleyerek günlük 1450 kalori oluyor.

Sabah kalkınca bir bardak ılık su içip, bir saati geçmeden kahvaltı yapılıyor. Sonraki 3 saatin sonunda ara öğün, tekrar 3 saat sonra ana öğün şeklinde besleniliyor.

Yatmadan önceki 3 saatte bir şeyler yememek hedefleniyor.

Saatleri şu şekilde ayarlanabilir;

Sabah 07:00 kahvaltı, 10:00 ara öğün, 13:00 öğle yemeği, 16:00 ara öğün, 19:00 akşam yemeği.

diyettrendleri

Bu beslenmenin faydaları; kolestrolü düşürüyor. Metabolizmayı düzenli çalıştırıyor, yağ yakımını artırıyor. Kan şekerini dengeliyor, açlık krizlerini önlüyor. Kortizol hormonu seviyesini düşürüyor.

Diyette yağsız proteinler, kaliteli karbonhidratlar, işlenmemiş yağ  ve zeytinyağı yemelisiniz. Antioksidan ağırlıklı sebze ve meyvelere yer verin.

Günde 8-10 bardak su, ayrıca her içilen kahve için fazladan 1 bardak su içilmesi öneriliyor.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın