2017’de Sizleri Bekleyen Beslenme Trendleri

0

Her yıl sağlıklı beslenme ile ilgili yeni gelişmeler oluyor. Bu da doğal olarak beslenme trendlerini etkiliyor.

2017’de sıkça karşılaşacağınız yeni beslenme trendleri neler;

Algea yosunu salatalara ve smoothielere karıştırılıyor. Kahverengi ve mavi-yeşil tonlarındaki yosunlar  B grubu vitaminleri özellikle B12’yi, protein, nitrat,potasyum ve iyot içeriyor.

algeayosunu

Özellikle şekersiz ve katkı maddesi içermeyen sporcu içecekleri, sporcular tarafından sıvı ihtiyacını karşılamada tercih ediliyor. Bu içecekler spora özel besin takviyeleri, vitamin ve minerallerle zenginleştirilerek tüketiliyor.

sporcuicecegi

Yoğurt eklenerek hazırlanmış besinler rahatlıkla yeniliyor. Orman meyveli, humus eklenmiş, balkabaklı, pancarlı ve baharatlarla tatlandırılmış yoğurtlu süper besinler hazır olarak satıldığı gibi sizin eklediklerinizle de hazırlanabiliyor.

superfoods

Genetiği oynanmış etler “frankenfoods” genetik mühendisliği sayesinde raflarda yerini alıyor.

frankenfoods

Sebzeleri pişirmeden “spiralizing” yöntemi ile sebzeler tüketiliyor. Bir soyacak yardımı ile spiral spagetti şeklinde doğranan havuç ve kabak gibi sebzeleri isterseniz üzerine et ilave ederek, isterseniz değişik soslarla yiyebilirsiniz.

spiralizingspagetti

Çiğ balık salatası “poke” önemli bir Omega-3 kaynağı, düşük kalorili ve yüksek proteinli bu salatalar daha da popüler olacak. Susam yağı ve soya sosu ile marine edilmiş, üzerine deniz yosunu ile lezzetlendirilmiş pilavla servis edilen ton balığı ve ahtapot eklenmiş salatalar restoranlarda yerini alacak.

pokesalata

Ağaç ve meyvelerin suyunu çıkarmaya Hindistan cevizi, akçaağaç ve huş ile başlanmıştı. Buğday çimi suyu da metabolizmayı hızlandırıcı özelliği ve yüksek vitamin içeriği ile sıkça tüketilecek.

agacsuyu

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın