2016 Estetik Trendleri

0

Kadınlar doğal güzelliğe önem verdikçe dikişsiz yani cerrahi dışı estetik uygulamalar yükselişe geçti. Estetik ve plastik cerrahi işlemleri çok genel olarak ameliyatlı ve ameliyatsız olarak yapılabiliyor.

2006 yılından bu yana kadınların en çok yaptırdığı ameliyat meme büyütme, onu liposuction, karın-kol ve bacak germe işlemleri izliyor.

Yüz ve boyun germe ile gözkapağı ameliyatlarında ise, cerrahi dışı yöntemlerin başarısı nedeniyle azalış görülüyor.

Ülkemizdeki en popüler cerrahi işlemler sırası ile rinoplasti,meme küçültme,liposuction,meme büyütme ve göz kapağı estetiği.

estetik34

Cerrahi dışı işlemler ise botoks, Hyalüronik asit dolgusu, kimyasal peelingler ve lazer epilasyon.

Erkekler de estetikten geri kalmıyor. Türkiye’de en çok sırası ile burun estetiği , liposuction ve jinekomasti uygulanıyor.

Son 10 yılın favorisi Botoks; sadece alın ve göz çevresindeki yaşlanma süraci  için değil terleme, akne,migren tedavisinde de kullanılıyor.

  • PRP kandan ayrıştırılan büyüme faktörlerinin yüze verilmesi yöntemi, bu yıl biraz popülaritesi azalıyor. Fibroblast ise uygulama alanının genişliği nedeniyle bu yıl da sıkça uygulanacak.
  • BBL veya Geniş spektrumlu ışık olarak bilinen Forever Young uygulaması ile kolajen indüksiyon tedavisi 2016’da yer edinecek.

estetik16

Bu uygulamada değişik filtrelerle deri ve deri altında sıkılaşma, yüzdeki güneş ve yaşlılık lekelerinin giderilmesi,yüz ve vücuttaki damar genişlemelerinin tedavisi,kol-bacak-kalça gibi kolay gevşeyen bölgelerin sıkılaştırılması, istenmeyen tüylerden kurtulma işlemleri yapılıyor. Cilt altında değişik derinlikteki farklı hücrelere, filtrelerden geçirilerek farklı bant aralıklarındaki ışık ulaştırılıyor.

Her yaş grubundan kadın ve erkek hastalara uygulanan yöntem oldukça başarılı, 2-4 seans yapılıyor. Kullanılan enerjiye göre işlem 10-30 dakika arası sürüyor. İşlemden sonra yarım saat kadar bir kızarıklık oluyor.

estetik54

Lazerden farklı olarak deride hasar yaratmıyor, ağrısız ve dört mevsim yapılabiliyor.

Sonuçlarının tam etkisi 2-3 ay içinde görülen yöntemin, 1 yıl sonra tekrar uygulanması öneriliyor.

  • Göz kapağı cerrahisinin hala alternatifi yok, deri fazlalığında tek yöntem klasik cerrahi. Öncesinde botoks, gözaltı dolgusu ve lazer uygulamaları ile ameliyat geciktirilebilir.
  • Lazer ve ultrasonlu liposuction tüm dünyada daha fazla kullanılıyor.Hem yağın eritilmesi hem de sıkılaşma sağlıyor.
Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın