18 Eylül’de Bunlar Yaşandı…

0

Yeni Video…
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü militanlarının elinde olduğu sanılan bir İngiliz rehinenin görüntüleri yayımlandı.

18 eylül1
Hiçbir militanın görünmediği videoda konuşan John Cantlie adlı İngiliz, esir olduğunu söylüyor. Üzerinde turuncu bir kıyafet olan Cantlie, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiliz hükümetinin kendisini yüzüstü bıraktığını öne sürüp, bu ülkelerin neden yeni bir savaşa girmekte bu kadar istekli olduklarını sorguluyor.

Kampanya Bir İşe Yaramadı…
Teo’dan kötü haber geldi.Sosyal medyada son zamanların en büyük kayıp arama kampanyasının kahramanı, 27 yaşındaki Teodoros Mastikopolo intihar etti. 25 Ağustos’tan beri haber alınamayan Mastikopolo’nun kaybolduğu gün Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak yaşamına son verdiği ortaya çıktı.

İskoçya bağımsızlık referandumu için sandık başına gitti…
İskoçlar, Birleşik Krallık’tan ayrılıp ayrılmama kararı için, yerel saatle sabah 7’den itibaren oy kullandı.
Oy kullanmak için kayıt yaptıran seçmen sayısı, toplam seçmenin yüzde 97’si ile çok yüksek bir oranda. İskoçya’da 4 milyon 200 binden fazla seçmen var.

18 eylül3
Gece saat 22’ye kadar süren olan oy verme işlemi toplam 2 bin 608 seçim merkezinde gerçekleşti.Sonuçların ise bu sabah belli olması bekleniyor. Bağımsızlık konusundaki kararı oyların sayılmasından sorumlu olan kurumun başındaki Mary Pitcaithly açıklayacak.

Sonunda…
Radyo Televizyon Üst Kurulu, iki eşini öldüren kişinin konuk edildiği Seda Sayan’ın programına, para cezası verdi.

18 eylül4
Show TV, reklam gelirinin yüzde ikisi ve yüzde 1’i kadar para cezası ödeyecek. Bu tutarın yaklaşık 800 bin lira olacağı hesap edildi.

Başbakan,”bikinili güzel turistlerin saldırıya uğrayabileceği” şeklindeki sözleri nedeniyle özür diledi.

Tayland’ın Koh Tao adasında iki İngiliz turistin öldürülmesinden sonra, Başbakan General Prayuth Chan-ocha hükümet yetkililerine “Turistler istedikleri gibi hareket edebileceklerini, bikini giyip her yerde dolaşabileceklerini düşünüyor.” demiş, yabancıların ancak “çekici olmadıkları sürece” bikiniyle emniyette olabileceklerini söylemişti.
Thailand's Prime Minister Prayuth Chan-ocha gestures in a traditional greeting before reading out his government's policy at the Parliament in Bangkok

Tayland Başbakanı bu ifadelerinden dolayı özür diledi…

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.