15 Eylül’de Bunlar Oldu…

0

Okullar açıldı.
Öğrenci, ebeveyn, öğretmen, ve büyük kentlerde yaşayanlar 15 Eylül kaos ile eşanlamlı bir gün oldu. 17 milyon öğrenci için ders yılı başladı.

15 eylül3

Kanser uyarısı yapan doktor görevden alındı
Edirne’de Devlet Hastanesi’nde görevli Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Dilek Tucer, bir toplantıda Ergene Nehri’nin suladığı alanlarda yetişen pirinçlerin kansere yol açabileceğini söylediği gerekçesiyle Edirne Valisi Dursun Ali Şahin tarafından görevinden alındı. Vali Şahin, doktoru, gelişi güzel basına bilgi vermesinden dolayı görevden aldığını açıkladı.

Dünyanın gündemi İŞİD…

15 eylül2

Fransa’nın başkenti Paris’te bir araya gelen 30 ülkenin dışişleri bakanları, Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) karşı verdiği mücadelede Bağdat yönetimini destekleyeceklerini duyurdu.

Cevabı en zor verilen soru; Psikopat mıyım?
Türkiye güne bu soruyla başladı.

15 eylül6

Habertürk gazetesi yazarı Doç. Dr. Neva Çiftçioğlu Banes köşesinde ‘Psikopat’ başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yönetici konumundakilerin büyük çoğunluğunun ‘psikopat’ sınıfına girdiğini ifade eden Banes, yazıyı okuyanların da kendi kendilerine ‘Ben de mi psikopatım acaba’ diye sorabileceğini yazdı. Yazıda şu görüşlere yer verildi;
“Amerika Psikiyatri Derneği, 2013 yılından itibaren aşağıda sayacağım 10 özelliğin hepsini üzerinde taşıyan her bireyi “psikopat” olarak tanımlamaya karar vermiş:
1. Kanunları, kuralları ve toplum değerlerini hiçe saymak.
2. Başkalarının haklarını ihlal etmek.
3. Empati kuramamak.
4. Hatalarını kabul etmemek.
5. Aniden beliren saldırgan tavırlar sergilemek.
6. Hissetmediği halde duygusallaşmış rolü yapmak.
7. Suç işleyeceği zaman çok önceden zekice planlar kurarak kendi gibileriyle ekipleşmek.
8. Doğa ve özellikle hayvan sevmemek ve fırsat bulduğunda direkt ve dolaylı yoldan zarar vermek.
9. Kinci ve intikamcı olmak.
10. Kendine göre kurallar oluşturarak çevresindekilere uyması için baskıda bulunmak.”

Sezen Aksu “ Kaybolan Yılları’na “ Dönüyor

15 eylül4

“Minik Serçe’” Sezen Aksu önümüzdeki yıl aktif sanat hayatından çekileceğini söyledi, Bursa Kültürpark’ta geçtiğimiz günlerde verdiği ‘Sezen Aksu Acoustic Band Projesi konserinde Aksu, “Önümüzdeki sene 40’ıncı Sanat Yılımı tamamlayıp, çocukluğumdaki kimsenin bilmediği saf yaşantıma döneceğim. Artık 40 yıldan sonrası benim. Bundan sonra her manada Seda Sayan gibi yaşayacağım” dedi.

15 eylül5
Minecraft oyunu 2,5 milyar dolara Microsoft’a geçti

Microsoft, popüler bilgisayar oyunu Minecraft’ın yaratıcısı İsveç firması Mojang’ı 2 buçuk milyar dolara satın aldı.
Lego parçalarını andıran bloklardan yapılar inşa edilen Minecraft oyununda ayrıca büyük bir haritayı keşfe çıkma ve başka oyuncularla savaşa girme gibi seçenekler var.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.