13 Eylül’de Bunlar Oldu…

0

Ankara’ya Amerikan yönetiminden üst düzey ziyaretler sonrasında ilginç bir yazı… WSJ: Ankara artık Amerika Birleşik Devletleri’nin müttefiki değil, İncirlik taşınmalı!

13 eylül3
Amerikan Wall Street Journal gazetesi, Türkiye’nin IŞİD’e karşı politikasıyla ilgili yayımladığı yazıda Ankara’nın artık Washington yönetiminin müttefiki olmadığını öne sürdü. Yazıda İncirlik’i Kuzey Irak’taki Kürt topraklarında bulunan bir hava üssüyle değiştirmenin zamanı geldi. Amerika’nın artık Ankara’da arkadaşları olmayabilir” denildi.

13 eylül

Yalnızlar Türkiye’de çok Yalnız…
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, twitter adresinden yaptığı paylaşımlarla yalnızlığa karşı mücadele başlattığı duyurdu. Yalnız yaşayan kişinin, aynı evde yaşayan 4 kişiden daha fazla tükettiğini öne süren Bakanlık, 2020’de Avrupa nüfusunun yüzde 40’ını yalnız yaşayan insanların oluşturacağını anlatan görsel içerikli mesajları resmi Twitter hesabından paylaştı.

13 eylül1
Yalnız yaşayanları kafası olmayan siyah siluet biçimindeki insanlar olarak tarif eden görseller paylaşan Bakanlık, sosyal medyada tepki çekti. Bakanlığın paylaştığı görsellere, tepkilerin ardından resmi Twitter sayfasında ulaşılamadı.

Çarşı’ya Almanya’dan destek…
Beşiktaş’ın dünyaca ünlü taraftar grubu Çarşı’nın bazı liderlerinin Gezi Parkı olaylarında elebaşılık yaptıkları iddiasıyla ‘müebbet hapis’ istemiyle yargılanması, Almanya’da da büyük yankı uyandırdı.

13 eylül çarsı
Borussia Dortmund’un Freiburg ile oynadığı maçta Dortmund taraftarları Türkçe pankartlar açarak Çarşı’ya destek verdi. Bayern Münih taraftarları da Stuttgart maçında “Çarşı için adalet, Ultralar omuz omuza” ve “Her yer Taksim her yer direniş” pankartları açtı.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.