13 Adımda Mutsuzluk Rehberi

0

Yaşamda verilen tüm mücadele sonuçta mutluluğu elde etmek içindir. Ama mutsuz olabilmek için de özel bir çaba harcamak gerekiyor. Aşağıdaki listeye bir göz atın, bakalım mutsuz olmak için yeterli misiniz?
1-Sorunlarınızı yok sayın. Beslenmenize dikkat etmeyin. Sağlığınıza özen göstermeyin. Mümkünse zamanınızı televizyon ya da bilgisayar karşısında geçirin.

i4
2-Özellikle sevmediğiniz işlerle uğraşın.
3-Çevrenizdeki insanların kişiliklerini değiştirmeye çalışın. Zaten sorun hiçbir zaman sizden kaynaklanmıyordur. “Ben doğruyum herkes hatalı!” sloganı yaşamınıza yön versin.
4-Geçmişe takılı kalın. Bugün yaşadığınız her şeyin sorumlusunun çocukluk dönemindeki yaşamınız olduğuna inanın. Ve geçirdiğiniz her an, acı hatıraları yâd edin. Özellikle de ebeveynlerinizi suçlayabileceğiniz anılara ağırlık verin.

dürbünlü kadin

5- Doğal olarak gelecekten de korkmak lazım. Başınıza gelebilecek her türlü kötülüğü aklınıza getirip güne kaygıyla başlamayı ihmal etmeyin.
6-Sabahları uyandığınızda önce vücudunuzu dinleyin. Mutlaka ağrıyan bir yeriniz vardır. İlk an da ağrının merkezini bulamıyorsanız, kendinize zaman tanıyın. Birkaç saat içinde en azından başınızda dayanılmaz bir ağrı başlayacaktır.
7-Şikâyet etmek iyidir. Hayatın olumsuz yönlerine yoğunlaşırsanız mutsuz olmak daha kolay hale gelir.
8-Yalan söylemek, özellikle de kendinize karşı yalan söylemek mutsuzluk kapısını açan anahtardır.
9-Kötüyü unutmayın. Çevrenizdeki insanların size yönelik yanlışlarını hatalarını unutma ihtimalinin önüne geçmek için çetele tutun. İyilikleri unutsanız da olur. Amaç mutsuz olmak değil mi?

nef

10-Asla insanlara güvenmeyin. Güvenmek, güçlü bir ilişkinin temelidir. Ama unutmayın ki dışarıdaki herkes sizi kazıklamak için hazır bekliyor.
11-Etrafınızdaki mutsuz insanlara önem verin. Mutsuz olmak için yeterli mazeretiniz kalmazsa size yardımcı olabilirler.
12-Mevsim değişimlerine karşı direnin. Her yeni mevsimin dengenizi bozduğuna inanın. Hava ya çok sıcak ya da çok soğuktur. Ara mevsimler ise zaten hastalık getirir.

akıllı adam

13- Hiçbir şeyin sizi şaşırtmasına izin vermeyin. Şaşırmak bazen insana ters etki yapıp mutlu bile edebilir.
Listeyi ihtiyaçlarınıza göre uzatabilirsiniz. Ya da yukarıda yazılanları elinizin tersiyle itip, bildik mücadeleye, “mutlu olmak” için çaba harcamaya devam edebilirsiniz. Tercih sizin…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın