11 Eylül’de Bunlar Oldu…

0

Türkiye IŞİD bildirisini imzalamadı…
Türkiye, Cidde’de yapılan ve Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile mücadele kararlılığının vurgulandığı “Terörle Mücadele Toplantısı” nın sonuç bildirgesine imza koymadı.

11 eylül1

Arap bakanların Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı John Kerry’le Suudi Arabistan’ın Cidde kentindeki toplantısı ertesinde ortak bir açıklama yapılarak , IŞİD’e karşı mücadele planı kapsamında birlikte hareket edeceklerini duyurdu.
Toplantıya Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Umman, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri katıldı

11 eylül2
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Ankara’ya verilen suyun kirli olduğu yönündeki iddiaları, şebeke suyu içerek yanıtladı.

Gezi Parkı protestolarına katıldıkları öne sürülen Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’nın üyeleri hakkında ‘hükümete darbe yapmaya teşebbüs’ suçlamasından hazırlanan iddianame kabul edildi.

11 eylül5

Ankara’da Kuveyt Büyükelçiliği diplomat ve elçilik görevlileri, trafikte tartıştıkları NATO’da görevli olan F-16 pilotu Hava Kurmay Pilot Yarbay Hakan Karakuş’u araçtan indirerek, eşinin gözleri önünde cadde ortasında dövdü.

11 eylül3
Çevredekilerin tepkisi üzerine bankaya sığınan diplomat ise polis ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemleri altında bankadan çıkarıldı

Müjde!!! Yeryüzünü, kansere neden olan zararlı güneş ışınlarından koruyan ozon tabakasının tekrar kalınlaşmaya başladığı bildirildi.Birleşmiş Milletler’in yürüttüğü araştırma sonucunda yıllardır dünyada artan karbondioksit ve zararlı kimyasal salımı yüzünden incelen ve üzerinde yer yer yırtıklar oluşan ozon tabakasında ‘kalınlaşmanın ilk aşamalarının’ görüldüğü belirtildi.

11 eylül4
Bilim dünyası, iyileşmenin son yıllarda artan çevre dostu politikalara bağlı olduğu görüşünde.
Ülkelerin sera gazı ve kimyasal salımını azaltmak için uygulamaya başladığı kararlı politikaların meyvelerini vermeye başladığı ifade ediliyor

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.