10 Eylül’de Bunlar Oldu…

0

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uyuz salgını

10 eylül

İstanbul’un en büyük kamu hastanelerinden biri olan Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Servisi’nde ‘uyuz salgını’ tespit edildi. Önceki gün ortaya çıkan salgın hastalık nedeniyle, tedavi gören hastalar başka servislere nakledilirken, Dahiliye Servisi de karantinaya alındı.

10 eylül2
Milli Eğitim Bakanlığı birtakım değişikliklerle yeni eğitim öğretim yılını karşılamaya hazırlanıyor. Değişiklikler arasında en dikkat çekeni performans ödevlerinin kaldırılması, okulöncesi kurumlarda, ikili eğitime geçilmesi, seçmeli derslerin notla değerlendirilmesi oldu.
İşte yenilikler;
Tüm okul öncesi kurumlarda ikili eğitim yapılacak. Sınıf mevcutları 10’un altına düşerse, kapatılmayacak, diğer gruplara aktarılacak ya da yıl sonuna kadar bu sınıflarda eğitim öğretime devam edilecek.
Okulöncesi ve ilkokullarda kulüpler açılacak. Öğrencilerin güzel sanatlar, beden eğitimi ve spor gibi konularda yeteneklerinin desteklenmesi sağlanacak. Kulübe katılım maliyeti aylık 43 ile 86 TL arasında olacak.


Performans yerine derse katılım: Performans ödevleri yerine, öğrencinin derse katılım puanı etkili olacak.
Seçmeli dersler de not ile değerlendirilecek. Böylelikle derslerin öğrencilerde bıraktığı etkinin objektif olarak değerlendirilmesi hedefleniyor.
Haftalık ders saati azaldı: 9 ve 10’uncu sınıflarda haftalık ders saati sayısı 37’den 35’e indirildi.
16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen için yeni eğitim öğretim yılı 15 Eylül Pazartesi başlayacak.

10 eylül3

Anzer balının fiyatı belli oldu
Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı Anzer Yaylası’nda üretilen dünyaca ünlü Anzer balının kilogramı bu yıl 700 liradan satışa sunulacak.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.