Cerrahi Gerektirmeyen Estetik İşlemler Kadınların Kurtarıcısı…

0

Hedefe odaklanan estetik uygulamalar çevremizde yüzü ışıldayarak gezen kadınların artmasına neden oluyor. Yeni cihazlar ve teknolojilere yakından bir bakalım.

Thermilift, Nokta Lifting ve Yüksek Fokuslu Ultrason etkileri ve uygulamanın rahatlığı ile kadınların yeni tercihi oldu.

 estetik38

Thermilift; liposuction ve germe işleminin tek seansta yapıldığı ameliyatsız bir işlem. Özellikle yüz ovalini kaybetmiş yüzlerde olumlu sonuç veriyor. 30 yaşından sonra kadınlarda gevşeme başlıyor. Yağlar aşağı iniyor ve yüzde buldog görünümü başlıyor.

Bu yöntem yüz, gıdı,göz çevresi,boyun,karın yağlanması,kol sarkması,sırt, basen ve popo kaldırma, meme dikleştirme, vajina sıkılaşması ve koltuk altı terlemelerinde etkili oluyor.

Küçük bir kanülle minik bir delikten hedeflenen bölgeye ulaşılıp yağın içine giriliyor. Kontrollü termal enerji ile cildin alt tabakası ısıtılarak yağları erittikten sonra, elastikiyeti sağlayan kolajen dokuları uyarıyor. Cildin yüzeyine bağlı bağlar gerilip kısalıyor ve kalınlaşıyor.

Tek seansta yapılan uygulama en az 3 yıl toparlanma sağlıyor. Uygulamadan sonra ödem oluşmasını engellemek için 1 hafta süre ile gece yatarken maske kullanılıyor.

estetik39

Nokta Lifting; yöntemin temelini oluşturan 10 ana yüz taşıyıcı noktasının desteklenmesini içeriyor. Jel kıvamındaki dolgular, yüzün taşıyıcı noktalarına yerleştirilerek yukarı yönlü kalkma ve toparlanma sağlanıyor.

İğne ve kanüller yardımı ile alın, şakaklar ve göz çevresi, yanaklar ve çene hattı bölgesine uygulanabiliyor. Germe etkisin sağlaması, yüzün destek noktalarının belirlenmesi ve sarkan yerler ile olan ilişkisinin tespitinden sonra 5 nokta,8 nota ve 10 nokta lifting uygulanıyor.

Yöntemin avantajı; sadece düzeltici değil, yaşlanma sürecini ve sarkmayı geciktirici olması. Hem kadın hem de erkeklere uygulanıyor.

Klasik dolgulardaki jeller ile bu yöntemdeki jelleraynı, arasındaki fark uygulama şekli ve mantığının farklı oluşu. Yani amaç çukurları doldurmak değil, destek noktalarının gücünü artırmak olarak biliniyor.

 estetik 1

Yüksek Fokuslu Ultrason; ultrason dalgasının noktalar halinde dokuda odaklanması yönteminde, bu bölgelerde sürtünmeyle beraber ısı enerjisi oluşuyor.

Bu yöntem yüz ovalini ,çene çizgisindeki bozulmayı toparlayıcı, gıdı sarkmasını azaltıcı ve genel olarak sıkılaşma ve gençleşmeyi sağlıyor.

Boyun ve dekoltedeki kırışık  görüntüyü düzeltmeye, kaşları doğal şekilde kaldırarak botoks etkisi yaratmayı, gözenekleri azaltmayı , iç-dış bacaklardaki ve kollardaki gevşek dokuyu toparlamayı, popo düşüklüğünü ve karın bölgesindeki gevşek dokuyu toparlamayı hedefliyor.

Ultrason cildin alt katmanlarında sıcak noktalar oluşturuyor. Bu küçük ısı hasarları cildin kendini onarma sürecini tetikliyor ve cilt altındaki bağ dokuyu güçlendiriyor.  Vücut bu bölgeleri yara dokusu olarak algıladığından yoğun kolajen aktivasyonu, dolayısıyla cilt yüzeyinde lifting etkisi sağlanıyor.

estetik41

İşlemin kalıcılığı 1-1,5 yıl arasında ve tek seanslık bir tedavi, yapıldığı an etkisinin %25’i görülüyor. Kalanının etkisi üçüncü ayda başlıyor ve altıncı aya kadar onarım sürüyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın